home Móda a styl, Tipy, Zdraví I mužská pleť potřebuje péči, poraďte tomu svému jak na to

I mužská pleť potřebuje péči, poraďte tomu svému jak na to

péče o mužskou pleť Nivea krémUž dávnou jsou pryč ty časy, kdy péče o pleť byla výhradně ženskou záležitostí. Málokterý muž se ještě ohání hláškou, že správný chlap má smrdět. A pokud se tohoto hesla drží, pak asi tráví většinu času sám. Mnoho moderních mužů už dávno přišlo na to, že být čistý a upravený jde ruku v ruce s úspěchem a to nejen u žen, ale obecně. Ovšem některým stále uniká fakt, že péče o tělo by neměla končit s čistým a navoněným tělem a hladce oholenou tváří.

Péče o mužskou pleť MKMužská pleť je v mnohém jiná než ta ženská, ale stárnutí se na ní projevuje stejně. S věkem přibývají vrásky a nesprávný životní styl či vysoké pracovní tempo a stres se promítají do mužské pleti stejně tak jako do té ženské. Pánové ale mají pleť asi o 15% mastnější a pórovitější, což spolu s každodenním holením zvyšuje nároky na její péči. Častým holením dochází automaticky k podráždění pokožky a to se může projevit přecitlivělostí pokožky, mnohdy i s drobnými zánětlivými ložisky.

péče o mužskou pleť Hugo Boss mycíPórovitější a mastnější pokožka se snadněji zanáší a je tedy zcela nezbytné ji pravidelně čistit. Opláchnutí vodou ale skutečně nestačí. Je třeba použít čistící přípravek vhodný pro mužskou pleť. Těch je na trhu celá řada v běžné síti drogerií běžně dostupný osvěžující mycí gel od značky NIVEA, Mary Kay nabízí čistící gel na obličej z řady MKMen nebo osvěžující čistící emulzi Hugo Boss k dostání v síti parfumerií.

péče o mužskou pleť Nivea gelNeméně důležitá je i péče následná, tzn. čistěním to nekončí. V boji proti vráskám a unavené pleti pomohou kromě správného životního stylu také kvalitní krémy. Ty by měly pomáhat nejen proti předčasnému stárnutí, ale také pleť hydratovat a chránit před negativním vlivem slunečního záření. Krémy a gely NIVEA poskytují zejména hydrataci a některé jsou doplněny o složky, které mají napomoci redukci vrásek. Mary Kay ve svém hydratačním krému proti stárnutí spojuje všechny tři funkce, protože oPéče o mužskou pleť MK krémbsahuje navíc i ochranný faktor 30. Prostřednictvím bezplatného poradenství můžete krém vyzkoušet. Hydratační krém Hugo Boss má ochranný faktor 15.

Vhodným doplňkem v péči o pleť je také peeling. Ten by muži měli aplikovat dvakrát v týdnu před holením. Pomůže odstranit odumřelé buňky a plet vyhladí. Ta bude lépe připravena na holení a vousy nebudou mít sklon k zarůstání.

Spread the love
  • 5