home Móda a styl Šátky a šály pro každou příležitost i roční období

Šátky a šály pro každou příležitost i roční období

Šátky nebo šály nepředstavují pouze módní doplněk, jehož úkolem je příjemně doladit váš outfit a dodat mu ten správný šmrnc. Mají i svou praktickou stránku, kdy vás v chladnějších ročních obdobích ochrání před prochladnutím krku či dekoltu. Nosit je můžete kdykoliv během roku, takže i v létě nebo na jaře si najdou své čestné místo ve vaší šatní skříni. Dobrou zprávou je, že se dají nosit k čemukoli a prakticky kamkoli. Stačí si jen umět správně vybrat s ohledem na zvolené oblečení či danou situaci.

saly-a-satky-titulkaŠátky a šály podle ročního období

Již v úvodu dnešního článku jsme naznačili, že se na šátky a šály můžete spolehnout kdykoli. Konkrétní modely vybírejte s ohledem na panující roční období. Je logické, že v létě neunosíte huňatou šálu a naopak v zimě by vám jen lehký šátek nedopřál kýžené pohodlí a teplíčko. Naštěstí je současná nabídka více než pestrá a rozhodně tak je z čeho vybírat.

Jak správně nosit šály a šátky

Už jsme si řekli, že šátky nebo šály můžete nosit po celý rok a rovněž platí, že vám mohou dělat společnost prakticky při jakékoli příležitosti. Skvěle s nimi doladíte vámi zvolený outfit, který tak rázem povýšíte na daleko přitažlivější úroveň. Pojďme si ještě společně říci, jak se dají šátky a šály nosit a představme si dva základní typy úvazů.

Šála či šátek bez konce

Hodně rozšířeným trendem jsou tzv. šály a šátky bez konce, jinými slovy rovněž nákrčníky. Pod tímto pojmem si představte kousky, které jsou spojené a nemají konec. Největší výhodou je absence cípů, které se vám tak nikde nemotají nebo nepřekáží. Plusem k dobru je i skutečnost, že se dají přehodit přes hlavu, kdy poslouží jako čepice.

saly-a-satky-jak-uvazat-uzel

Klasický uzel

Nejjednodušším a zároveň nejrozšířenějším typem úvazu je klasický uzel. Šátek nebo šálu si v tomto případě jednoduše omotáte kolem krku a vytvoříte uzel. Zajímavostí u tohoto  úvazu je variace jeho nošení. Uzel si můžete nechat buď přímo pod bradou, nebo si ho můžete posunout na stranu a jeho cípy buď nechat volně splývat po hrudníku, nebo jeden cíp přehodit přes rameno.

Autor: Nikol Bláhová

Spread the love
  • 5