home Móda a styl Jak si vybrat sluneční brýle, které vám dokonale padnou?

Jak si vybrat sluneční brýle, které vám dokonale padnou?

Léto se nezastavitelně blíží a s ním i příjemná povinnost zamyslet se nad letní výbavou. Neodmyslitelnou součástí outfitu pro horké dny plné sluníčka jsou brýle, jejichž úkolem není jen ochránit naše oči před nebezpečným UV zářením, ale i doplnit naši vizáž. Aby sluneční brýle dobře plnily všechny své účely, je potřeba vybrat si je správně – a s tím bývá často potíž.

Podle čeho vybírat brýle?

Pokud s předstihem uvažujete o nákupu nových brýlí na léto, může vám dnešní článek posloužit jako užitečná a pomůcka. Stručný návod vás provede výběrem slunečních brýlí podle tvaru vašeho obličeje. Budete-li se jím řídit, určitě si nevyberete špatně!

Typ obličeje: kulatý

Mít kulatý obličej se může mnohdy zdát jako nevýhoda. Právě podobná šířka a výška, plné tváře a zaoblené linie jsou vaší předností, díky které můžete vsadit i na hodně výrazné brýle. Vyhýbat se nemusíte hranatým obroučkám, které s vaším kulatým obličejem vytvoří příjemný kontrast. Naopak dejte ruce pryč od brýlí kulatých, díky kterým by váš obličej vypadal ještě kulatější.

Typ obličeje: trojúhelníkový

Trojúhelníkový tvar obličeje poznáte podle širší horní partie a naopak stále se zužujícími rysy směrem k bradě. Máte-li tento tvar obličeje, doporučujeme vám jemné brýle s decentním tvarem. Držte se při výběru spíše při zemi a nezacházejte do experimentů.

Typ obličeje: hranatý

Ostré linie, vystouplé lícní kosti, hranatá brada a široká čelist – takhle se vyznačuje hranatý tvar obličeje, který možná máte i vy. Ačkoli se vám občas zdá až moc drsný, zkuste to brát jako malé plus. Při výběru brýlí zabrouzdejte do úplně opačných vod – slušet vám budou brýle kulaté či oválné, bát se nemusíte ani asymetrických tvarů.

Typ obličeje: oválný

Ze všech tvarů je právě ten oválný nejvíce univerzální. Jestliže je váš obličej oválný, pak si gratulujte, neboť se při výběru slunečních brýlí nebudete muset nikterak omezovat. Hodí se k němu totiž prakticky cokoli.

Spread the love
  • 5