home Děti, Tipy, Zdraví Období PROČ?! Jak jej přežít a nezešílet?

Období PROČ?! Jak jej přežít a nezešílet?

Už je to tu zase: tolik neoblíbená otázka PROČ?!, která vám už tolik leze na nervy! Vaše dítko dospělo do věku, kdy se o všechno zajímá a na vše se vyptává. Zpravidla období PROČ?! přichází kolem třetího věku dítěte. Ačkoli je to mnohdy pořádný zkouška nervů a trpělivosti, je potřeba tohle období ustát. Poradíme vám, jak na to!

Proč je období PROČ?! tolik důležité?

 

Ačkoli maminkám neustálá smršť otázek kolikrát brnká na nervy, odborníci jsou toho názoru, že je to velice důležité období, kterým by si mělo projít každé dítě. Právě tohle období je jasným důkazem toho, že se dítě vyvíjí tak, jak by mělo. U dětí, které mají opožděný intelektový vývoj, tohle období přichází mnohem později nežli ve třech letech.

Jak to přežít?

 

Zažíváte tohle zvídavé období, ve kterém vás dítko i několikrát za den zasypává spoustou otázek? Určitě i vás někdy napadne, zda to můžete přežít ve zdraví a nezešílet z neustálého PROČ?! Máme pro vás několik tipů, určitě vám pomohou tohle období ustát.

·         Je to hra – tak si hrajte!

I když to tak možná nevypadá, období plné otázek PROČ?! je vlastně svým způsobem hra, prostřednictvím které s vámi dítko chce trávit volný čas. I my rodiče bychom k tomu měli takto přistupovat a měli bychom se nechat do této hry vtáhnout. V očích dětí má tato hra jasná pravidla: jakmile se mámy na něco zeptám a ta mi odpoví, můžu se hned ptát znovu. Proto se děti často ptají dokola a dokola. Neberte to jako provokaci.

·         Na otázku odpovězte otázkou

Zkuste dítěti na jeho otázku odpovědět rovněž otázkou. Můžete toho využít ve chvíli, kdy nebudete mít vhodnou odpověď a zároveň tím dítko podnítíte k tomu, aby o dané věci přemýšlelo. Zkuste se dítěte zeptat, co ono si o tom myslí, případně s ním o odpovědi diskutujte.

·         Pomozte mu s rozvojem

Období PROČ?! je nedílnou součástí dětského vývoje, tak to tak berte. Chápeme, že vám to kolikrát už leze na nervy, ale vždy si vzpomeňte na to, že tím dítěti pomáháte se správně rozvíjet.

Spread the love
  • 5