home Tipy, Zdraví Sluníčko má stále ještě sílu aneb s koncem léta péče o pleť nekončí

Sluníčko má stále ještě sílu aneb s koncem léta péče o pleť nekončí

Přivezli jste si z dovolené krásně opálenou pokožku a řešíte jak na to, aby vám opálení vydrželo co nejdéle? Máte pocit, že léto už se loučí a vy se pomalu začínáte chystat k zimnímu spánku, tak proč byste se dál o svou pokožku přehnaně starali? Možná se na dovolenou last minute teprve netrpělivě chystáte. Každopádně, ať už patříte do kterékoliv skupiny, myslete na to, že vaše pleť potřebuje péči celoročně.

péče o opálenou pleť - bahnoS koncem léta a času častého slunění potřebuje vaše pokožka naopak zvláštní péči. Opalovaní a časté vystavování se slunečními záření totiž pleť nadměrně zatěžuje. Dopřejte ji tedy pořádnou regeneraci a uvidíte, že díky správné péči a životosprávě vám i opálení vydrží déle než jste doufali.

V první řadě je tu staré zlaté pravidlo, hydratace je základ! Nicméně, pokud jste z dovolené doma jen chvilku a vaše pokožka vykazuje stále ještě známky podráždění nebo dokonce spálení, je nutné ji nejprve zklidnit. Vhodné jsou přípravky s obsahem aloe vera nebo jakékoliv jiné, které obsahují Panthenol. Pěna či sprej se snadno nanáší a dobře vstřebává. Před ošetřením pleti se vždy osprchujte a následně nechte přípravky vstřebat, aby jich více nebylo v oblečení. Z přírodních produktů na popálení velmi dobře působí hustý jogurt či zelený čaj.

Až na zklidněnou a zhojenou pokožku aplikujte pravidelně hydratační krém. S blížící se zimou by se vždy měla měnit také konzistence hydratačního krému. Zatímco v létě je lepší lehká konzistence, která se snadno vstřebá a nezanechá pokožku mastnou, chladné dny naopak vyžadují hutnější krém, který zajistí pleti nejen dostatečnou hydrataci, ale také ochranu před nepříznivým počasím.

Pokud toužíte po tom, aby vám opálení z dovolené vydrželo skutečně co nejdéle a nechcete své tělo vystavovat účinkům solária a utrácet tak mnoho peněz, pak konzumujte dostatek beta-karotenu, ten může skutečně prodloužit dobu, po kterou se z krásného opálení budete těšit.

Spread the love
  • 5