home Dieta, Tipy, Zdraví Smoothie – zdravé a chutné osvěžení pro každý den

Smoothie – zdravé a chutné osvěžení pro každý den

Léto se pomalu chýlí ke konci a to znamená i radostnou zprávu, dozrává totiž mnoho druhů ovoce. Na zahradě i v lese zbývá ještě mnoho ostružin k otrhání, jablka pomalu dozrávají, máty je stále plno a mnoho dalšího ovoce, ale i zeleniny můžete koupit nebo také utrhnout z vašeho keříku. A to vše volá po pořádném zdravém nápoji, tzv. smoothie.

smoothie - pomeranč mangoVšichni vědí jak je důležité konzumovat dostatek vitamínů, ale ne každý je schopen sníst každý den dost ovoce a zeleniny, ve kterých jsou obsažené. A dát si k obědu nebo k večeři jako hlavní chod či přílohu salát, to opravdu nestačí. Lahodné smoothie lze vyrobit skutečně ze všeho, co nám chutná. Namixovat můžete banán s jahodou a přidat pár chia semínek. Nebo třeba červená řepa s jablkem, taková vitamínová bomba s vámi udělá doslova zázraky, budete se cítit plni energie. Pokud toužíte po dlouhotrvajícím opálení, které jste si pracně vyleželi na dovolené, pak stačí nakombinovat jablka s mrkví a beta-karoten se o zbytek postará sám.

Pro výrobu smoothie lze použít obyčejný nebo tyčový mixér, ovšem v tom případě musíte počítat s tím, že si neporadí s malými kousky a semínky. Pro výrobu lahodného nápoje je mnohem vhodnější použít tzv. smoothie maker, jedná se speciální podobu mixérů, který disponuje podstatně vyššími otáčkami a má speciálně upravené nože, které dokáži rozdrtit i ty nejmenší kousky. Některé smoothie makery mají i bohaté příslušenství. Mohou mít ve výbavě například celou sadu nádob, ve kterých si nápoj můžete vzít rovnou třeba do práce či do školy. Jiné mají speciální nástavec na mletí ořechů, který lze využít třeba i o vánocích při pečení cukroví. Jedná se tedy často o multifunkční přístroje, do jejichž koupě se vyplatí investovat, pokud máte rádi zdravé domácí šťávy a chcete si jimi zpestřit jídelníček. Cenové rozpětí těchto přístrojů je relativně velké, pohybují se v řádech stovek, ale mohou přesáhnout i deset tisíc korun. Vždy záleží a tom, co od přístroje očekáváte a kolik peněz jste za něj ochotni zaplatit.

Spread the love
  • 5