home Recepty, Tipy Palačinky – jídlo pro každou příležitost

Palačinky – jídlo pro každou příležitost

Ve které rodině se nejedí palačinky? Znáte nějakou? Já asi ne. Palačinky jsou jednoduše klasika a to zejména v rodinách, kde jsou děti, které je prostě milují. Ale toto relativně jednoduché jídlo může mít mnoho podob, nejen co se ingrediencí týče, ale i v provedení je velký rozdíl. Mohou být nejen sladké, jak je zná a preferuje asi většina, ale mohou být i skvělým obědem či večeří ve své slané podobě. Náplním se meze nekladou. Je libo klasiku s marmeládou nebo zkusíte lískooříškový krém? Pro tátu raději plněné masem a pro mámu třeba špenátem? Proč ne!

palacinky-telo-clankuŘíkáte si, že na palačinky existuje jen jedno těsto a basta? Jak se mýlíte, podoby palačinkového těsta neznají hranic a to doslova. Už jste zkusili klasiku z Francie? A co pořádné, menší a o to tlustší americké “pancakes” pěkně zalité javorovým sirupem? A co takhle palačinky bez jediného vejce, nevěříte, že to lze? Tak to zkuste a pokud ve vaší rodině trpí někdo celiakií, nenechte ho stranou a udělejte mu báječné palačinky bezlepkové.

Řešíte jak moc jsou palačinky dietní a přicházíte na to, že do zdravého jídelníčku je prostě zařadit nelze a tak si zoufáte? Palačinky se ale přece nemusí smažit ponořené do přepáleného oleje. Stačí si pořídit kvalitní pánev, ideálně pokrytou nepřilnavou vrstvou a s nižším okrajem, aby se snadno otáčely, možná si troufnete na obrat ve vzduchu, jako profíci. Na takovou pánev pak stačí oleje skutečně jen malé množství a o zbytek se postará teplo sporáku.

Pokud jsou pro vás a vaši rodinu palačinky něco jako rodinný rituál. Táta nebo máme u plotny, sází v neděli jednu palačinku za druhou hladovým krkům netrpělivě posedávajícím dětem u stolu. Pak pro vás závěrem máme ještě jeden tip. Možná by právě pro vás byl skvělým pomocníkem vynález zvaný palačinkovač. Co že to je? Vlastně taková přenosná elektrická pánev na palačinky. Postavíte ji doprostřed stolu a každý si může nalít těsto na tu svou palačinku. Ideální věcička na léto, kdy trávíte čas venku na zahradě, servírovat pak můžete rovnou od stolu. Tak, ať vám chutnají všechny nové variace, do kterých se odvážíte pustit.

Spread the love
  • 5