home Dieta, Zdraví Snažíte se zhubnout, ale ne a ne nastartovat tělo k hubnutí?

Snažíte se zhubnout, ale ne a ne nastartovat tělo k hubnutí?

Ručička na váza vám ukazuje stále stejné, nebo dokonce vyšší číslo? Říkáte si, že to není možné? Už pomalu nejíte, nesladíte kávu ani čaj, nejíte sladké, slané, tak kde je problém?

uchovani

Zdravé hubnutí začíná v hlavě, není to jen pouhé klišé

Základem pro hubnutí je tedy rozhodnout se se svou váhou něco udělat, ale jak zhubnout? Internet i časopisy jsou plné ,,zázračných” diet, ale mohou fungovat dlouhodobě? Ať se zeptáte jakéhokoliv odborníka na výživu, řekne vám, že ne a má pravdu.

Proč ,,zázračné” diety nefungují?  

Tyto diety fungují vždy na tom, že tělu něco uberete. Seberete tělu například sacharidy, tělo si je začne zjednodušeně řečeno vytvářet z vašich tuků, ale jde být dlouhodobě bez sacharidů? Nejde. Následuje tedy tak známý jojo efekt. Pracně schozená kila se vám vrátí a jako bonus získáte i nějaké to kilo navíc.

Co je třeba udělat pro zdravé hubnutí?

Pro úspěšné hubnutí je třeba jíst často

Jíst bychom měli minimálně 5x denně. Pokud jíte 5x denně, váš metabolismus se nedostane do úsporného režimu a tím se vyhnete tzn. vlčímu hladu a nesáhnete po první kalorické bombě, na kterou narazíte. Na jídlo byste si měli udělat čas a vnímat ho. Nejíst třeba u televize, nebo u počítače v práci. To si pak ani kolikrát neuvědomíte, že jíte.

Neméně důležité je také složení stravy a její celkový energetický příjem

Podle nejnovějších doporučení bychom měli denně přijmout 600 g zeleniny a ovoce. Na ovoce ale pozor, měla by té být maximálně 1/3. Ovoce obsahuje vyšší obsah cukru, je tedy kaloričtější. Naopak zelenina je nízkokalorická a té bychom si měli dopřát min. 400 g denně. Zelenina má ještě jednu výhodu, pokud ji přidáte k pokrmu, zvýší se jeho objem a vy se snáze nasytíte.

Celkový energetický příjem by se měl odvíjet od toho, kolik vydáváte energie. Standardně se uvádí, že u sedavého zaměstnání by ženy měly mít denní energetický příjem okolo 5 000 KJ.

Při vytváření jídelníčku se musíte dívat i na jeho vyváženost. Vhodný poměr bílkovin, tuků a sacharidů. Do zdravého jídelníčku byste kromě zeleniny a ovoce měli zařadit kvalitní bílkoviny a minimálně 1x týdně rybu.

Ne každému se chce zabývat složením potravin a počítáním kalorií. V dnešní době je velice oblíbená tzv. krabičková dieta.

Pro koho je vhodná krabičková dieta?

Krabičková dieta je vhodná pro každého, kdo má zájem o zdravé zhubnutí a navíc nemá čas ani chuť počítat kalorie a vařit si doma do krabiček. Co se týká úbytků na váze, s krabičkovou dietou je to běžně 0,5 – 1kg váhy za týden.

Tip na krabičkovou dietu

Krabičková dieta Praha – Chutnadieta.cz

Chutnadieta.cz přepravuje krabičky po Praze zdarma na určené místo, ušetříte tedy na dopravě, za kterou si většina společností účtuje další poplatky.

K přepravě používají speciálně upravené vozidlo s chladícím boxem, jídlo se k vám tedy dostane v perfektním stavu. Popřípadě si můžete jídlo vyzvednout osobně.

Jak funguje příprava krabiček v Chutnadieta.cz?

K přípravě jídel jsou používány pouze kvalitní potraviny, jídla jsou sestavena výživovým poradcem tak, aby byla nutričně vyvážená, pestrá a chutná. Ihned po tepelné úpravě se jídla uzavřou neprodyšných krabiček, označí se a tzv. šokově zchladí ve speciálním zařízení na ideální teplotu. Tím je zajištěno, že si jídlo uchová veškeré své vlastnosti.

Pokud jste doteď váhali nad krabičkovou dietou, už nemusíte a zhubněte snadno, trvale a zdravě.

Spread the love