home Dárky, Děti, Tipy Tipy na dárky pro maminku a miminko

Tipy na dárky pro maminku a miminko

Vaše kamarádka, sestra nebo známá před pár dny porodila miminko a vy se chystáte navštívit v porodnici. Kdo by se nechtěl rozplývat nad malým uzlíčkem štěstí!  Za slušnost a zároveň i nepsanou povinnost se považuje přinést miminku nějakou drobnost. Dárek by to měl být nejen praktický, aby jej maminka mohla využít, ale především zdravotně nezávadný a bezpečný, protože přeci jen jde o dárek pro novorozence.  Pokud se na návštěvu chystáte i vy a marně přemýšlíte nad vhodným dárečkem, pak jste tu správně. Dnešní článek totiž několik zajímavých tipů ukrývá.

Sázka na jistotu

Pokud nechcete šlápnout s výběrem dárku vedle, není nic jednoduššího, nežli koupit plenky. Tzv. jednorázovky  se totiž hodí vždycky, zvláště pak v prvních měsících života je nutné plenky měnit často a spotřeba je tedy opravdu veliká. Vzhledem k široké nabídce značek rozhodně nebude na škodu, pokud mamince před nákupem zavoláte a zeptáte se, jaký druh či značku kupuje. S velikostí si hlavu lámat nemusíte, miminka používají jedničky.

Když dost není nikdy dost

Dalším velice praktickým a užitečným dárkem jsou látkové pleny, které mají při péči o miminko celou řadu využití. Skvěle se hodí nejen jako ochrana před ublinknutím,  ale maminky je používají na utírání pusinky, slouží jako podložka při návštěvě u lékaře a v létě jako clona před slunečními paprsky. Investice do kvalitních látkových plen  se určitě vyplatí.

Užitečný dárkový koš

Na trhu se dnes objevují dětské dárkové koše, které mohou mít různorodý obsah. Zpravidla v nich najdete nejen již zmíněné látkové pleny, ale i novorozenecké oblečení, lahvičky, plyšová zvířátka a jiné drobnosti, které čerstvým maminkám jistě přijdou vhod. Obsah koše se samozřejmě liší vzhledem k tomu, jestli se jedná o věcičky pro holčičku či chlapečka a rozhodujícím faktorem je určitě cena. Čím více se do daného koše rozhodnete investovat, tím lepší, zajímavější a různorodější obsah v něm najdete.

 

Spread the love