home Děti, Těhotenství a mateřství, Tipy Tipy jak ušetřit, když cestujete s dětmi

Tipy jak ušetřit, když cestujete s dětmi

Čas dovolených se pomalu blíží a to je pro mnohé více stresu než pohody. Je toho třeba tolik zařídit. Hlavně,cestování s dětmi abychom na něco nezapomněli,… Máme pro vás několik tipů jak si ušetřit pár vrásek a zároveň i docela dost peněz. Cestování s dětmi je poněkud složitější než bez nich. Dovolená obecně se podřizuje našim nejmenším, aby byl zajištěn jejich komfort a zábava. Protože šťastné a spokojené dítě rovná se šťastný, spokojený a hlavně i odpočatý rodič. Pokud vám alespoň některé z našich tipů dopomohou k větší pohodě a navíc vám ušetří i trochu peněz, pak to bude skvělé.

1.Vždy mějte s sebou svačinky a hlavně vodu. Jak jistě sami dobře víte, za různé sušeny a jiné sladkosti se všude mimo větší obchody účtují nesmyslné ceny. Stejně tak je to s vodou. Neplatí to jen u dovolené, ale třeba i u výletů do ZOO či na hrady apod.

2.Kupte si vstupenky předem přes internet, případně zkuste i ověřit slevové portály, zda nenabízí lokalitu, kterou hledáte ve slevě. Můžete tak ušetřit nemalé peníze!

3.Opalovacích krému vždy dostatek. Je to jeden z mnoha produktů, které jsou v různých stáncích poblíž pláže či třeba i v již zmíněné ZOO předražené na maximum.

4.Cestujte v noci. Ideální situace, kdy dítě může většinu času stráveného v autě prospat. Odpadnou tak opakované návštěvy benzínových pump a zde nátlaky na zakoupení sladkostí a jiných věcí.

5.Čím méně pauz na čůrání, tím méně plyšáků, žvýkaček, pohledů a jiných nezbytností. Než vyjedete, přimějte děti, ať si dojdou na záchod. Každá ušetřená zastávka na benzínce se počítá.

6.Vybavte se předem zábavou pro děti na cestu. Najděte si čas a na internetu vyhledejte různé hry a zábavu, která vás po čas cesty zachrání od nikdy nekončících dotazů typu: “Kdy už tam budeeeem?” “Já se nudíííííím!”. Možná i pár obrázkových knížek, nové DVD či hračka někde ze slevy není úplně zlý nápad.

7.Stanovte dětem rozpočet předem. Starším dětem můžete předem stanovit kolik mohou po čas dovolené či výletu tratit. Na nich už potom bude, zda kapesné utratí první den nebo zda jej projí ve zmrzlině. Naučíte tak dítě hospodařit s penězi a dost pravděpodobně ušetříte.

8.Nekupujte stoh průvodců. Pokud si najdete trochu času, projděte internet a načtěte o destinaci co nejvíce informací. Můžete si udělat itinerář a předem naplánovat, která místa chcete navštívit, informovat se o cenách apod.

9.Ušetřete za pronájem vybavení pro děti. Věděli jste, že mnoho leteckých společností poskytuje malým dětem výhodu a zdarma jim přepraví až dva kusy zavazadel? Například kromě kočárku je možné přepravit i dětskou sedačku. Což může vzhledem k cenám pronájmu takové sedačku ušetřit v rodinném rozpočtu pěkných pár tisíc korun. A navíc máte jistotu, že vaše sedačka je bezpečná.

10.Poslední tip závěrem. Pokud máte babičku, nechte mrňouse prostě doma! Ušetříte minimálně polovinu a domů se vrátíte odpočatí a plni energie na zbytek roku v zajetí vašich malých miláčků 🙂

Spread the love
  • 5