home Tipy, Zdraví Tipy pro krásný dekolt

Tipy pro krásný dekolt

Krásné francouzské slovo Décolleté znamená mít na sobě šaty bez ramínek odhalující část od krku až k místu, kde začínají ňadra. Tento výraz je ale také používán k popsání části těla, která zahrnuje krk a horní část hrudníku. A právě dekolt je tou částí těla, která jako jedna z prvních dává znát svůj věk. Je tomu tak proto, že právě zde je kůže o poznání tenčí a méně elastická než je kůže na obličeji. Dalším faktorem je pak nedostatečná péče o něj. Ženy totiž často na svůj dekolt zapomínají a nevěnují mu dostatečnou pozornost. A proto velmi často potkáváme takové, které mají dokonale vyhlazenou pleť na obličeji a když váš pohled klesne na krk a dekolt, vidíte o deset let starší ženu s pomačkanou pletí někdy i pigmentovými skvrnami. Pokud ani váš dekolt není už to, co býval, nezoufejte, stále ještě můžete zmírnit proces stárnutí a docílit tak krásného vzhledu.

péče o dekolt - před a po

Zásadou číslo jedna je dostatečné čištění a hydratace. Při čištění obličeje pokračujte i do oblasti vašeho dekoltu, použijte stejnou čistící emulzi, pleťové mléko a tonikum. Totéž platí pro nanášení krému se složkami proti stárnutí. A hlavně nikdy, NIKDY nezapomeňte na krém s ochranným faktorem. Kůže vašeho dekoltu je díky své křehké struktuře mnohem více náchylná k tvorbě pigmentových skvrn a barevných nesrovnalostí, které způsobuje sluneční záření. S peelingem buďte opatrná, nepoužívejte stejný, jako na obličej nebo tělo. Je třeba použít jemnější, přírodní peeling. Vitamín C je skvělým pomocníkem při odstraňování skvrn od sluníčka, rozpůleným si potírejte obden oblast dekoltu a uvidíte, efekt se dostaví a pleť se omladí.

Ideální je také spát na zádech, spaní v této poloze zamezí nadměrnému namáhání kůže dekoltu a ta se přes noc může v poloze na zádech mnohem účinněji regenerovat. Dalšími pomocníky, kteří vám zaručeně pomohou na cestě k opět krásnému dekoltu jsou ALA (kyselina alfa lipoová) je skvělou prevencí proti poškození struktury kůže a zároveň je velmi silným antioxidantem, dále pak DMAE, který zpomaluje proces stárnutí a nakonec ještě krémy s komplexem látek Idebenone.

Za pár týdnů intenzivní péče uvidíte první významné změny a pak už zbývá jen vytrvat a zařadit péči o tuto část vašeho tělo do své každodenní rutiny.

Spread the love