home Dárky, Děti, Tipy Co je vhodný dárek k prvním narozeninám?

Co je vhodný dárek k prvním narozeninám?

Rok utekl jako voda a vaše dítko, které bylo ještě nedávno tím malinkým bezbranným miminkem, teď slaví své první narozeniny. Oslava prvních narozenin je důležitý milník nejen pro dítě, ale i pro jeho rodiče. Není se proto čemu divit, že se chtějí přípravy oslavy ujmout maximální pečlivostí. Kromě prvního narozeninového dortu a rozesílání pozvánek všem příbuzným je potřeba vybrat dítěti vhodné dárky. A právě tady mnoho rodičů narazí na tvrdý kámen úrazu.

Držte se nohama pevně na zemi

I když byste se pro své dítě klidně rozkrájeli a pořídili mu tak vše, co byste v jeho dětských očičkách zahlédli, naštěstí se držíte nohama pevně na zemi. Určitě děláte dobře. Je totiž mnohem lepší se nad dárkem pořádně zamyslet, nežli bezhlavě vykoupit polovinu hračkářství a dítě tak doslova zavalit hračkami, se kterými si ani nebude mít čas hrát.

Vyberte dárek, který pobaví i něco naučí

V dnešní době je trh s hračkami doslova přehlcen. Ať už si vzpomenete na jakoukoli hračku, určitě ji v pestré nabídce najdete. Děti v jednom roce již dávno nejsou těmi ležícími miminky, kterým ke spokojenosti stačilo hrát si s vlastními ručičkami. V tomto věku děti rádi poznávají svět kolem sebe, jsou hodně zvědavé a zároveň i učenlivé. Tak toho využijte a pořiďte malému oslavenci hračku, která ho nejen zabaví, ale zároveň i něčemu naučí. Co třeba vsadit na magnetickou tabuli, kde si dítě může kreslit křídami  a na druhé straně skládat magnetické obrázky? Ani didaktické hračky a výukové stoličky nejsou v tomto věku špatný nápad

Společník na spaní

Mnoho rodičů s překlenutím prvního roku zvyká své dítko na samostatnou postýlku. Pokud jste se k tomuto kroku odhodlali i vy, snažte se tuto změnu  dítěti maximálně usnadnit a zpříjemnit. Dárkem k prvním narozeninám se proto může stát plyšáček na spaní. Ale ne jen tak obyčejný plyšák, máme na mysli plyšáčky, kteří umí vyprávět pohádky. S těmi si děti večer zalezou do postýlky, vyslechnou si vyprávěný příběh a klidně usnou i bez přítomnosti rodičů.

První pískoviště

Pokud dítko své první narozeniny slaví na jaře nebo dokonce v létě, jeví se jako skvělý dárek pískoviště. To můžete buď koupit, nebo vyrobit – není to tak složité, jak se na první pohled zdá a každý kutil si s tím určitě poradí. Na pískovišti si dokážou vyhrát i velmi malé děti, je to pro ně zase něco nového a velice příjemné zpestření.

 

Spread the love