home Dárky, Doplňky, Móda a styl Jak vybrat ten pravý náramek k Vánocům?

Jak vybrat ten pravý náramek k Vánocům?

Šperky jsou oblíbeným doplňkem a ozdobou každé ženy. Pokud máte ve své rodině či okolí ženu, u které nevíte, čím jí udělat radost na Vánoce, šperk je skvělou volbou. V dnešním článku se zaměříme na výběr toho pravého náramku na ruku.

Ženy nejčastěji nosí náušnice, řetízky, prstýnky. Náramky na ruku ale bývají často opomíjené, přitom dokážou hezky dozdobit ruku a každodenní oblečení. Jedná se o módní a stylový šperk, který se nosí připnutý nad zápěstím,

Podstatná je správná velikost

Pokud vybíráte dárek pro někoho blízkého, pak budete potřebovat znát jeho velikost. Délka náramku se odvíjí od tloušťky ruky, takže před jeho výběrem si zjistěte obvod ruky v místech, kde ho bude obdarovaný nosit.

  • Velikost dámských náramků se pohybuje kolem 17 až 20 cm.
  • Velikost pánských náramků se pohybuje od 19 do 23 cm.

Když si nejste jisti velikostí, pak zvolte náramek s nastavitelným řetízkem nebo takový, který je z obou stran otevřený. Tak budete mít jistotu, že náramek nebude příliš krátký ani dlouhý. Další možností je se domluvit s prodejce ohledně výměny, když obdarovanému velikost nesedne. Náramky lze rovněž zmenšit. V tomto směru ale záleží na jednotlivém typu a materiálu náramku.

Výběr náramku podle vkusu

Když už chcete někoho náramkem obdarovat, berte při výběru v potaz jeho vkus. Ne každému se líbí všechno. Někdo dává přednost masivním náramkům, jiný zase preferuje konkrétní materiály nebo decentní šperky. Takže si zavčasu všímejte, co daná osoba preferuje a nosí. Díky tomu vyberete určitě správně.

Kromě velikosti myslete i na pohodlnost

Co si budeme povídat, náramek musí být prostě pohodlný. Nesmí být příliš těžký a při nošení nesmí obdarovanému překážet. Stejně tak by neměl být ani volný nebo těsný. Volný náramek totiž může z ruky lehce sklouznout a ztratit se. Těsný náramek se zase nebude nosit příliš pohodlně, protože bude škrtit a tím může způsobit drobná poranění.

Základem je vybírat takový náramek, který nebude táhnout a omezovat v pohybu. Optimální vzdálenost mezi náramkem a rukou je zhruba tloušťka ukazováčku, tedy měl by být cca o 10 mm delší než obvod zápěstí.

Pro speciální událost nebo na běžné nošení?

Mnoho žen nosí náramky spíše na speciální události než ke každodennímu oblečení. Pokud máte v plánu pořídit náramek na každý den, vybírejte z těch, které mají jednodušší styl. Bude se totiž lépe kombinovat s běžným oblečením i dalšími šperky.

Chcete-li pořídit obdarované náramek pro speciální události (různé akce, pracovní večírky, svatby atd.), nebojte se sáhnout po výraznějším náramku.

A jaký materiál?

Každý preferuje jiný materiál. Na trhu jsou k dostání jak levnější, tak i dražší varianty. Cena se samozřejmě odvíjí od zvoleného kovu, z kterého je náramek vyroben. Mezi tradiční a klasické kovy stříbrné a zlaté náramky na ruku.

Dostupnější alternativou je pak chirurgická ocel. Pokud chcete investovat, pak je zajímavou volbou platina, které má dobré chemické i mechanické vlastnosti. Navíc je hypoalergenní stejně jako zlato, takže se nemusíte obávat, že by obdarovaný měl na kov alergickou reakci.

Ať už se rozhodnete vybrat platinový, stříbrný nebo zlatý náramek na ruku, masitější nebo decentnější, důležité je, aby v konečném důsledku udělal radost tomu, komu ho věnujete.

Spread the love