home Děti, Těhotenství a mateřství Jak vyzrát na malé nespavce? Máme pro vás tip!

Jak vyzrát na malé nespavce? Máme pro vás tip!

Když se miminko narodí, jsme první dny a týdny nedočkaví, kdy už se probudí, abychom si mohli užívat každou chvilku spolu s ním. Jak ale dny plynou a miminko se budí noc co noc, sil pomalu ubývá. Začínáme se modlit, aby už konečně nastal čas, kdy bude spát alespoň čtyři hodiny v kuse. Ten čas samozřejmě přijde a dokonce na sebe ani nenechá příliš dlouho čekat, ovšem pak přijde doba, kdy začnete řešit tak trochu jinou otázku.

gro-hodiny-den-a-nocHlavně, aby už spalo samo

Souvisí s obdobím, kdy pracně naučíte dítě spát o samotě v bezpečí svého pokojíčku. Ten čas přijde pro každého jindy, je to velice individuální a většinou spíše záleží na trpělivosti a shovívavosti rodičů než na tom, že by jedno dítko zvládlo spát samo a jiné ne. Nicméně, pokud patříte mezi ty rodiče, kteří nepreferují, aby s nimi dítě spalo ještě na základní škole, pak pravděpodobně někdy kolem druhého roku věku vašeho drobečka budete řešit stejný problém. Respektive dva.

Co když ale ráno, znamená třeba ve čtyři hodiny?

Ten první, kdy budete dítě učit spát samo, rsp. pomalu ho zvykat na to, že přišel čas, aby svůj pokojíček využívalo i v noci nebo v něm už jednoduše nespalo spolu s mámou nebo tátou. Až po té, co splníte bojový úkol číslo jedna a dítě se smíří s tím, že v noci spí a nepotřebuje k tomu rodiče na hlídání, začnete zřejmě řešit problém číslo dvě.

Chytrá věcička, se kterou na ně můžete vyzrát

A to ten, že noc a den jsou v dětském světě velmi relativní pojmy. Tak tedy, noc je, když spím, tedy, když ne po obědě, ale večer, kdy je tma. Ale co je den? Den je ta doba, kdy jsem vzhůru, no ne. Takže pro mnohé děti to v konečném důsledku znamená, že sice poslušně ulehnout v určenou dobu večer do postele, ale když se vzbudí ráno třeba ve čtyři hodiny, tak očekávají, že rodiče budou pochopitelně vzhůru s ním. Počítají se snídaní a s programem od časných ranních hodin a zde se mnoho rodičů dostává do úzkých a hledá pomoc. A tak se zrodila jedna šikovná věcička, na pomoc unaveným rodičům a jako nápověda pro nespavce, kdy ještě není čas skočit k rodičům do postele a dožadovat se pozornosti. Jedná se vlastně o takové speciální hodiny pro děti, které ještě hodiny nemohou umět a také nerozumí tomu, že tma nemusí vždy znamenat noc a světlo zase den. Tyhle speciální hodiny lze nastavit dle vašich potřeb, tedy sluníčko na nich vyjde přesně v ten čas, který vy určíte a pro vaše dítě to bude znamenat, že než uvidí sluníčko, tak je čas být ještě v postýlce a nebo minimálně ve svém pokoji. Teprve až vyjde, mohou nadšeně vtrhnout do ložnice rodičů a volat: „Sluníčko už vyšlo“ a to navzdory tomu největšímu nečasu, který bude možná venku řádit. Tuhle vychytávku lze zakoupit za cenou kolem 20 liber.

Spread the love