home Tipy, Zdraví Zhubněte v Chorvatsku

Zhubněte v Chorvatsku

Snažíte se zhubnout a stále se vám to nedaří? Pak určitě neházejte flintu do žita a během léta nechoďte zahalení od hlavy k patě. Zhubnout totiž můžete i během dovolené, ovšem musíte vědět, jak na to.

Většina lidí na dovolené ještě přibere, protože se cpe zmrzlinami, má nepravidelnou stravu, popíjí sladké ledové tříště a alkoholické drinky. Vy však tyto chyby dělat nebudete. Už se raději běžte mrknout na last minute Chorvatsko. Protože s našimi triky tak zhubnete.

Jak zhubnout na dovolené?

  • Chorvatsko je v tomto ohledu příhodným místem. Není problém se domluvit, zajít do obchodu a nakoupit si to, co budete potřebovat. Navíc Chorvaté mají stejně jako Řekové či Italové velmi pestrou stravu plnou vitamínů, minerálů a dalších živin. V jejich jídelníčku není tolik cukru a mouky, jako v tom našem. Už z toho lze usoudit, že pokud si pohlídáte ony drinky, sladké limonády a zmrzliny, budete hubnout jedna báseň.
  • Dalším bonusem je změna prostředí a teplé počasí. Budete se potit, vylučovat toxiny veškerými póry. Když budete pít hodně čisté vody, máte veškerá esa v rukávech. Středomořská kuchyně je plná ovoce, zeleniny, kvalitních sýrů a olejů. To je přesně to, co k hubnutí potřebujete.
  • Pohyb je další záležitostí, která vám pomůže s hubnutím. Ať už je to plavání, plážové hry a dovádění, procházky. K létu a dovolené prostě pohyb patří. V některých resortech v Chorvatsku mívají dokonce k dispozici fitness tělocvičny, ale i ranní cvičení s trenérem. To si ostatně můžete zjistit již předem a hned se přihlásit.

Čeho se vyvarovat a co si naopak dopřát?

Jestli je něco, nač si dát opravdu pozor, tak jsou to vedle zmiňovaných sladkostí smažená jídla a pizza. Co si naopak dopřát? Například Škampi na buzaru (pokrm s mořskými ráčky), Pršut (šunka z vepřové kýty), Rizoto (nejčastěji s mořskými plody), Brodet od riba (sytá rybí polévka). Možná, že všechny mile překvapíte a z dovolené se vrátíte o pár kilo lehčí.

Spread the love
  • 5