home Psychologie, Vztahy a rodina, Zdraví Zjistila jsem, že se nemám ráda….

Zjistila jsem, že se nemám ráda….

Před nedávnem jsem prostřednictvím jedné terapie zjišťovala, jak moc se mám ráda a jak si vážím sama sebe. Byla jsem zděšená, že od jedničky do desítky jsem lásku k sobě ocenila čtyřkou ( jednička nejméně a desítka nejvíce).  Myslela jsem si, že se mám ráda alespoň na osmičku – devítku…, ale výsledek je takový, jaký je.

sebeláska1

Jak jsem na to přišla??? Trestala jsem se za to, že nejsem dostatečně dobrá, dokonalá. Vše chci umět hned, nedám si dostatek času na to, abych se vše naučila postupně. Snažila jsem se manipulovat s mužem, neboť pouze Já vím, co je pro něj důležité.

Neuměla jsem odpočívat bez výčitek aniž bych si řekla odpočiň si, vždyť práce neuteče, ale ba naopak jsem si říkala, já odpočívám a zasloužím si to vůbec???

Vyžadovala jsem po ostatních aby mi věnovali jejich lásku místo toho, abych si tu lásku kterou rozdávám druhým darovala sobě!!!

Snažila jsem se rozdat, ale neuvědomovala jsem si, že trestám nejen sebe, ale hlavně ty druhé.

Neuvědomovala jsem si, že mou láskou mé blízké lidi dusím a tím pádem jim nedovoluji žít tak jak by oni chtěli. Tím, že jsem jim vnucovala lásku a říkala jim, co by měli dělat, jak by se měli chovat tím jsem jim podsouvala svůj vytvořený program z minulosti.

Tím se zase dostávám k tématu, že když jim něco vnucuji uměle si vháním do hlavy, že já jsem ta dokonalá. Já vím nejlépe, co je pro ně dobré. Jenže, co je pro nás dobré víme pouze my sami.

 

Co je to dokonalost??? A tím vzniká začarovaný kruh…

Dokonalost je jaké slovo??? Jaké jsou k tomuto pocity??? Jak byste to vyjádřili jinak??  Dokonalý člověk, věc, povaha !!! Tak se přestaňme trestat za to, že nejsme dokonalý, protože je to nesmysl.

Dovolme si být jedineční a dovolme si žít život bez pravidel a dělejme jen to, co nás baví.

V životě máme jen to, co si my sami dovolíme. Buďme k sobě shovívaví a dovolme si vše, co si přejeme. Má nejoblíbenější věta “ prostě si to jen dovol“.

Pokud milujeme sami sebe, neomezujeme druhé ve vývinu.

Jak tedy poznáme, že se máme rádi, že si sebe vážíme??? Jednoduše

Vše se odvíjí od toho, jak se ceníme. Jak se dokážeme pochválit, zda jsme  na sebe přísní a nebo zda vyžadujme od druhých pozornost, zda druhé na něco dokola a dokolečka upozorňujeme.

Pokud se máme rádi nepotřebujeme od druhých pozornost, pochvalu a netrestáme se za chyby které děláme, protože víme, že jsme jedineční takový, jací jsme. Je lepší si připustit, že nejsme dokonalý, tím se nebudeme trestat a nebudeme po druhých vyžadovat dokonalost.

Stáhněte si můj ebook zde: zmensvujzivot.eu.

Láska k sobě je důležitá, vlastně ta nejdůležitější věc ke šťastnému životu. Naučme se ji. Budeme se sebou spokojenější a okolí bude spokojenější s námi.

Jak je jednoduché dát lásku, muži, dětem a dál. Tak proč je tak složité dát lásku  hlavně své osobě?

Zkuste si na to přijít sami neboť každý jsme jiný a přesto toužíme po sebelásce.

S láskou a úctou Zdenka Filipová autorka FB stránek Změň svůj život.

Další mé články naleznete na mých stránkách zmensvujzivot.eu.

Spread the love