home Tipy, Zdraví Blahodárné účinky čaje Matcha: Pomůže vám i s hubnutím

Blahodárné účinky čaje Matcha: Pomůže vám i s hubnutím

Máte ráda čaj? A pijete i zelený? Možná byste měla začít, protože v případě speciálního práškového Matcha získáte skvělého pomocníka při hubnutí. Odrůda se těší velké oblibě již po několik staletí a využívala se při tradičních japonských obřadech. V posledních letech se dostala do hledáčku milovníků čajů na celém světě. V čem je Matcha tak úžasná?

Zelený čaj Matcha má formu koncentrovaného prášku. Kromě toho, že je účinným podpůrným prostředkem při hubnutí, slouží jako prevence před některými formami rakoviny, urychluje regeneraci poškozených buněk a má pozitivní vliv na sportovní výkon. Oproti ostatním zeleným čajům má Matcha více než 100krát větší množství antioxidantů.

Co se týče hubnutí, podle mnoha studií (např. The American Journal of Clinical) je Matcha jedním z nejúčinnějších podpůrných prostředků. Blahodárný vliv spočívá především ve vysokém obsahu katechinů, což jsou antioxidanty, které se nachází v superpotravinách. Ale to již možná víte, protože o tom informují téměř všechny magazíny pro ženy.

Samozřejmě to neznamená, že se díky pravidelnému pití zbavíte desítek nadbytečných kilogramů. Pokud se však přičiníte i jiným způsobem (změníte stravovací návyky, začleníte do každodenního programu více pohybu…), díky zelenému čaji půjdou kila dolů mnohem rychleji.

Neméně zajímavá jsou zjištění odborníků z National Cancer Institute. Účinky katechinů jsou prý natolik silné, že mohou výrazně snížit riziko rakoviny. Zpomalují růst rakovinných buněk a ničí je.

 

 

 

 

 

 

Spread the love