home Tipy, Zdraví V boji proti stárnutí pleti může pomoci kyselina hyaluronová

V boji proti stárnutí pleti může pomoci kyselina hyaluronová

Snad každá žena se od určitého věku začíná více pozorovat a jen těžko snáší přibývající vrásky a povislejší kůži v některých partiích. Co na plat, boj s roky je zbytečný, nezačnou ubývat, ale proti stárnutí pleti lze aktivně bojovat, takže není nutné s první hlubší vráskou propadat panice. Dámy, i my přece zrajeme jako víno, nejen mužům sluší šediny a pár křížků navíc, tak nepropadejte splínu a začněte pravidelně pracovat na omlazení vaší pleti.

Péče o pleť

Každodenní péče o pleť je nesmírně důležitá, neznamená to ovšem nanést si na pleť co největší nános krémů a doufat v omlazení přes noc. Mnoho žen podceňuje dvě věci, tou první je dostatečné čištění pleti a tou druhou je strava a životní styl obecně. Je to podobné jako s dietou, také nelze očekávat, že když jeden večer vynecháte brambůrky a půl litru vínka, tak druhý den bude ručička na váze hned o pár deka shovívavější. Pleť potřebuje výživu, a to nejen v podobě výživných krémů a sér, ale také formou některých výživových doplňků, z nichž některé mají skutečně prokazatelné výsledky.

Molekula mládí

Už jste slyšeli o molekule mládí 21. století? Říká si kyselina hyaluronová a v boji proti stárnutí pleti je bezkonkurenční. A proč to tak je? Kyselina hyaluronová je totiž přirozenou součástí lidského těla, jen v pokožce je to 70%, ale nachází se také v kloubech, šlachách, vazech a například i v očním sklivci. Tato látka je unikátní svou schopností vázat na sebe molekuly vody, a tím hydratovat pokožku a udržovat pružnost vazů a šlach i blahodárně působit na klouby.

Do této chvíle zní vše jako krásná pohádka o kouzelné kyselině, ovšem příběh se začne komplikovat s přibývajícím věkem. Produkce kyseliny hyaluronové totiž s věkem klesá a hraniční bývá obvykle 40 rok života. Tehdy její obsah klesne až na polovinu ve srovnání s okamžikem narození, a právě to bývá příčina zvýšeného výskytu vrásek, ale i problémů spojených s pohybovým aparátem.

Pohádka se šťastným koncem

Aby se pohádka O krásné princezně neproměnila v drama O staré vrásčité stařeně, stačí tělu trochu pomoci. Postačí přirozený úbytek kyseliny hyaluronové doplňovat, a přispívat tak dlouhodobě k udržování vitality a mladistvého vzhledu. A samozřejmě dostatek pohybu a zdravá strava je základ, jinak se žádný zázrak nestane 🙂

Spread the love
  • 5
  •