home Doplňky, Móda a styl Brýle jako módní doplněk

Brýle jako módní doplněk

brýle jako modní doplněk - tělo článkuUž dávno jsou pryč ty časy, kdy brýle byly spíš pro ostudu a kdo je musel nosit, byl často nešťastný a zoufal si. Výběr obrouček byl velice omezený, něco jako tenčená skla, to byla hudba daleké budoucnosti. Lidé, kteří měli více dioptrií se tak museli smířit s tím, že jejich brýle byly těžké a skla v obroučkách vypadala, že každou chvíli vypadnou.

Tehdy by málokdo hádal, že přijde doba, kdy brýle budou snad až nepostradatelným módním doplňkem. A to nejen ty sluneční, ale zejména ty určené pro korekci zraku. Není totiž žádnou výjimkou, když nosí brýle někdo, kdo žádnou oční vadou netrpí. Prostě se mu jen líbí brýle nosit a vnímá je spíše jako módní doplněk. Proč ne, brýle mohou být skutečně na úbrýle jako módní doplněk - tvary oblečejerovni pěkného šperku či jiného doplňku. Další skupinu lidí pak tvoří ti, kterým se zrak zlepšil, ať už vlivem vývoje nebo podstoupili třeba laserovou operaci a těm se často stane, že se bez brýlí necítí dobře. Zvlášť pokud je nosili dlouhé roky a i okolí si zvyklo, že brýle už k nim patří. Připadají si pak nesví, jakoby nazí a tak brýle nosí dál, i když už bez dioptrických skel.

Současný trend nás vrací zpět do minulosti, módními se totiž opět staly veliké obruby z plastu. Někomu tyto brýle sluší ač je to dosti velké retro a jiní vypadají možná trochu komicky. Pokud uvažujete o brýlích jako o módním doplňku, pak vybírejte pečlivě a nechte si poradit, stejně tak, jako byste pravděpodobně učinili, kdybyste vybírali brýle dioptrické. Brýlí je mnoho tvarů, barev a stylů a pro každý typ obličeje, ale i osobnosti se hodí jiné. Pro jemné rysy například hranaté brýle budou působit nepřirozeně a tvrdě, oválnému až baculatému obličeji budou zase kulaté brýle opticky přidávat další kila apod.

Spread the love
  • 5