home Doplňky, Tipy Podprsenka vyžaduje speciální péči, na co se zaměřit?

Podprsenka vyžaduje speciální péči, na co se zaměřit?

podrsenka praníInvestujete nemalé částky do krásného spodního prádla a vždy vás mrzí, že po několika málo měsících už zdaleka nevypadá tak hezky? Čím to je? Pokud nakupujete kvalitní prádlo a to velmi záhy ztratí svůj původní tvar a barvu, pak s největší pravděpodobností děláte chybu v péči o něj.

Jedná se zejména o podprsenky, které vyžadují skutečně mimořádnou péči, protože jsou svou strukturou náchylné k různým deformacím. Zvláštní kapitolou jsou podprsenky s výztuhou a kosticemi. Tady je skutečně nejvhodnější ruční praní, které ostatně snad všichni výrobci podprsenek doporučují a uvádějí tak i na štítcích prádla. Ruční praní by se mělo omezit na vymáchání podprsenky ve vlažné vodě s obsahem šetrného pracího prostředku. Více zašpiněná místa, kterými obvykle bývají ramínka podprsenky a pak její vnitřní obvodová část se zapínáním, je vhodné jemně promnout a poté opět vymáchat. Dbejte na dostatečné máchání, abystpodpsenka uloženíe odstranila všechen prací prostředek a nikdy, opravdu nikdy, nepoužívejte aviváž! Ta nemá na delikátní prádlo dobrý vliv, ponechejte si na třeba na ručníky. Narušila by jemné struktury látky a prádlo by tak brzy ztratilo svou elasticitu a bílé prádlo by mohlo získat až zašedlý nádech. Sušení podprsenek je také samostatná kapitola. Ač se říká a píše různé, podprsenky by se neměly věšet, ale měly by se pokládat na sušák rozložené. K uchycení na sušák nepoužívejte kolíčky, v jemné látce mohou nadělat nepěkné otisky, které pak prádlo znehodnotí.

Pokud jste zastánkyní hesla, že do pračky lze dát vše a rozhodně nehodláte ztrácet čas nějakým ručním praním, pak se alespoň držte několika základních pravidel:

Jemné prádlo perte na nízké teploty, ideálně 30 stupňů a ždímání nastavte na nízké otáčky.

Používejte prací přípravky na jemné prádlo a nikdy nepoužívejte aviváž

Perte s podobným prádlem, nikdy s ručníky a jiným prádlem, které nasaje hodně vody je potom těžké a mohlo by jemnější kusy prádla typu podprsenek zdeformovat

Podprsenky před praním zapněte a vložte do speciálního sáčku na praní spodního prádla. Háčky mohou prádlo poškodit, pokud je nezavřete a sáček ochrání podprsenky od různých nástrah typu suchého zipu či obyčejného zipu, které je také mohou poškodit.

Dodržujte těchto několik jednoduchých zásad a prádlo vám vydrží déle jako nové.

Spread the love
  • 5