home pro Ženy, Zdraví Jak by měla vypadat péče o pleť v zimě?

Jak by měla vypadat péče o pleť v zimě?

Pokud si myslíte, že pleť dostává nejvíce zabrat přes léto, kdy se hodně potíme a pleť je namáhána v důsledku nadměrného vystavování slunečnímu záření, pak jste na omylu. V zimě na tom není pleť o mnoho lépe, snad by se dalo i říci, že trpí ještě více než v létě. Nejen, že extrémní podmínky, zejména chlad a suchý vzduch, pleť velmi vyčerpávají, ale i sluneční záření je paradoxně v toto období mnohem více nebezpečné. Zvláště v období, kdy je zem pokryta sněhem je efekt slunečního záření násobný. Správná péče o vaši pleť je v zimě skutečně velmi důležitá povíme si proto, na co byste nikdy při každodenní péči o ni neměli zapomínat.

Čištění a hydratace

Tyto dva kroky patří k základu celoroční péče o pleť, ovšem v zimním období by zejména hydratace měla vypadat trochu jinak než po zbytek roku. Krém by měl být hutnější, výživný, aby chránil pleť po celý den. Nezapomínejte na ochranný faktor, zejména na horách je vaše plet při slunných dnech v akutním ohrožení. Vybírejte ochranný faktor 30 a více, vaše pleť se vám za to odvděčí menším počtem vrásek. Pravidelnou péči doplňujete minimálně jednou týdně o hydratační a čistící masku, pleť bude zářit a rovněž lépe absorbovat všechny krémy a séra.

Nezapomínejte na rty a ruce

Rtům určitě sluší rtěnka, ale v zimních měsících trpí stejně jako pleť vašeho obličeje, proto mějte na paměti i každodenní péči o ně. Balzám na rty nanášejte i vícekrát denně, zejména při přechodech z tepla do zimy či delším pobytu v chladném počasí. I ruce nemohou být stále v rukavicích či kapsách,  proto je nevynechávejte a pečlivě se o ně starejte. Dnes jsou běžně dostupné krémy, které se velmi rychle vstřebávají, nemusíte se tak bát, že byste nemohli během krátké chvíle obléknout kabát a odejít rychle z domu. I ruce si v těchto dnech říkají o pravidelné mazání i několikrát denně, vždy s ohledem na aktuální stav vaší pokožky.

 

Spread the love
  • 5