home Dárky, Tipy Jak a čím děti odměnit za vysvědčení?

Jak a čím děti odměnit za vysvědčení?

Na konci minulého měsíce přinesly vaše děti domů pololetní vysvědčení – pro mnoho dětí vůbec první vysvědčení v životě. Pokud stále ještě přemýšlíte čím ho odměnit, kromě zasloužené návštěvy cukrárny, kterou už jistě máte za sebou, a chcete-li svého školáčka motivovat ke skvělým výkonům a úsilí dosáhnout co možná nejlepších známek i v dalším pololetí, pak byste jej za jeho půl roční snažení měli patřičně odměnit. Slova chvály jsou sice fajn a dokážou zahřát u srdíčka, ale děti jsou zkrátka děti – ty rohlíkem neopijete. Děti potřebují takový dárek, na který si budou moci sáhnout.

Odměňujte rozumně

Každý rodič své dítě miluje a nejradši by mu snesl i modré z nebe. Možná se i vy zamýšlíte jak a čím dítko za vysvědčení odměnit. Pokud si lámete hlavu nad hodnotou dárku a ptáte se sami sebe, co je málo a co naopak moc, máme pro vás jedno užitečné vodítko: dárek za vysvědčení by neměl být přehnaný a měl by se cenově rovnat polovině dárku k narozeninám.

Ať si dítě vybere

Možná své dítě znáte od hlavy až po patu, ale co se týče dárku v podobě odměny, nejste si jistí, co by ho nejvíce potěšilo. Pamatujte, že dárek za vysvědčení funguje nejen jako odměna, ale i jako motivace do další poloviny školního roku. Pokud si nevíte rady, domluvte se s dítětem, ať si odměnu vybere samo. Nastavte mu finanční laťku, kterou jste za dárek ochotni utratit a pak mu dejte volnou ruku. Zaručeně ho potěšíte.

Několik tipů pro inspiraci

Chcete svého malého šikovného školáčka překvapit, ale nenapadá vás žádný vhodný dárek? My jsme se nad touto otázkou zamysleli za vás a přinášíme vám několik tipů, mezi nimiž můžete vybírat.

·         Výlet

Proč nestrávit čas jako rodina a nevydat se na společný výlet? Cílem může být herní středisko, zoologická zahrada nebo třeba celý den strávený v aquaparku!

·         Sladká tečka

I když sladké škodí dětským zoubkům, určitě se nic nestane, pokud za odměnu se svým pilným žáčkem navštívíte oblíbenou cukrárnu a dáte si obrovský zmrzlinový pohár.

·         Kino

Nedávají teď nějakou novou dětskou pohádku, kterou by vaše ratolest ráda viděla? Pak jej vezměte do kina a odměňte jej za snažení se ve škole pohádkou na filmovém plátně.

 

 

Spread the love
  • 5