home Zdraví, Zdraví Na citlivou a suchou pleť platí urea

Na citlivou a suchou pleť platí urea

Máte suchou a přecitlivělou pokožku a marně hledáte přípravek, který by vám vyhovoval? Zejména teď, zimním období je nápor na vaši pokožku ještě větší než po zbytek roku, ale nezoufejte, máme pro vás tip, jak si poradit! Na pultech drogerií se zaměřte na produktu obsahující ureu a uvidíte, že se vaší pleti i vám brzy uleví.

Zázračná urea

Urea je látka tělu vlastní, a právě proto se často používá jako hlavní složka kosmetiky i pro lidi trpící atopickým ekzémem. Kromě zvláčňujícího a hydratačního má totiž také dezinfekční účinek a to pleti náramně prospívá. Suchá pleť je typická svou méně odolnou strukturou, obvykle v ní chybí, nebo spíše není dostatečná, ochranná vrstva, díky které se pleť snáze hydratuje. Tedy vlhkost se v ní lépe „uzamkne“. Zároveň je tato pleť méně odolná a díky narušené ochranné bariéře do ní mohou lépe pronikat nejrůznější škodliviny. Ty ji narušují a v případě dlouho trvající námahy takto oslabené pokožky může vzniknout právě i ekzém.

Ochranný štít

Představte si molekuly urey jako pomyslný ochranný štít, jenž vyplňuje narušené části pokožky tak, aby vznikla celistvá vrstva. Urea je velmi oblíbená nejen v běžných kosmetických přípravcích, ale také v řadách léčivé kosmetiky dostupné v síti lékáren.

Jen hydratace nestačí

Samotná hydratace ovšem není samospásná, i ženy s citlivou pletí se rády líčí, a proto je velmi důležité volit také vhodnou čistící kosmetiku. Ureu naleznete i v přípravcích na odlíčení a čištění pleti, takže je určitě vhodné kombinovat všechny tyto přípravky a je nutné tak činit dlouhodobě. Pokud se stav vaší pokožky nemění (vlivem puberty či přechodu), pak je ideální vyhovující kosmetickou řadu používat trvale. Mnohé ženy mají sklony experimentovat a často zkoušet nové přípravky, u přecitlivělé pleti to může být ale velký problém, jenž ji na několik dnů až týdnů dokáže rozhodit.

Spread the love