home Tipy, Zdraví, Zdraví Chystáte se na lyže? Nezapomeňte na správnou péči o pleť!

Chystáte se na lyže? Nezapomeňte na správnou péči o pleť!

V návalu nadšení z blížící se dovolené na horách si obvykle vhodíte do tašky pár kosmetických nezbytností a hurá směr zasněžené velehory? Pozor, v zimě je na pleť namáhána snad ještě více než v letních měsících. Chladné počasí pleť vysušuje a velké mrazy ji mohou dokonce poškodit. Myslete proto vždy na vhodnou a dostatečnou péči, ať vypadáte na svahu jako bohyně a nepodobáte se spíše Marfuše z Mrazíka…

Hydratace především

Dobře vyčištěná a dostatečně hydratovaná pleť je základ, a to nejen v zimních měsících, ale tehdy zejména. Takže s sebou na hory určitě nezapomeňte oblíbenou pleťovou vodu, tonikum či micelární vodu. Některé dámy uvítají kombinaci pěnové emulze s následným dočištěním. Správnou hydrataci zajistí krém, ten může mít v tomto období roku klidně i hutnější konzistenci, jak vám vyhovuje.

Nezapomínejte na ochranný faktor

Myslete na to, že na horách je intenzita slunečního záření umocněna sněhovou pokrývkou a to škodí nejen vašim očím, ale i pleť je extrémně namáhána. Ochranný krém tedy určitě na obličej nevynechte a doplňte jej i o balzám na rty s ochranným filtrem.

Pečujte o sebe

Pokud jedete na hory za relaxem a pohodičkou, pak si s sebou určitě přibalte i nějaké pečující kosmetické produkty, na které doma nemáte čas. Dopřejte si třeba pleťovou masku, pěstící masku na ruce a určitě nezapomeňte na nějakou jednorázovou sůl do vany, ať si můžete vychutnat nekonečnou koupel, jako tečku za příjemně náročným dnem. Vaše nohy i zbytek, lyžováním vyčerpaného, těla to jistě uvítá.

Nemyslete jen na sebe

Chystáte se na hory s celou rodinou, pak určitě nezapomeňte i na ně a vezměte s sebou ochranný krém a balzám i pro děti a partnera. Muži mají často pocit, že péče o pleť patří výhradně ženám, ale není to pravda. Jejich pokožka je sice jiná, ale péči potřebuje stejně tak, jako ta vaše.

Spread the love