home Děti, Tipy Co v létě s dětmi, které se bojí jet na tábor?

Co v létě s dětmi, které se bojí jet na tábor?

Léto v plném proudu a vaše dítě sedí doma a nechce slyšet o táboru ani k babičce by nejraději nejelo? Trápí ho obavy z neznámého prostředí a cizích lidí a vy si nevíte rady s tím, jak ho přesvědčit, že nové zážitky stojí za tu trochu obav? Někdy je dobré to zkusit zlomit a dítě přece na tábor poslat, třeba s nějakým kamarádem či kamarádkou, aby v tom nebylo úplně samo. Může se ale stát, že pro dítko po pár dnech pojedete a pak už je velmi těžké dítě přesvědčit, aby zkusilo něco podobného příště. Nezoufejte si a zkuste trochu jinou formu tábora.

příměstké tábory ručkyPříměstské tábory získávají rok od roku větší oblibu a není to proto, že by přibývalo dětí, které se bojí jet na běžné pobytové tábory. Často to jsou i sami rodiče, kteří preferují, když mají své dítko poblíž a pod kontrolou a mohou je každý večer uložit ke spánku. Tyto tábory mohou mít nejrůznější zaměření, sportovní, umělecké, putovní, je jich opravdu celá řada a všechny fungují na stejném principu. Ráno dítě přijde na místo konání, celý den se účastní předem daného programu, stravuje se a je mu zajištěn pitný režim, v odpoledních hodinách (obvykle kolem páté hodiny) se dítě vrací domů.

Reference jsou základ, volbě táboru věnujte dostatečnou pozornost a pokud je vaše dítě citlivé a bojácné, neobávejte se a vše konzultujte s vedením tábora. Zkušení lektoři vědí jak s takovým dítětem jednat a díky tomu se pak dítě bude cítit dobře a tábor si skutečně užije. Povzbuzování od rodičů hraje ale stejně podstatnou roli. Zaměření tábora vybírejte spolu s dítětem a podřiďte ho jeho schopnostem a přáním, pokud není sportovně zaměřené, vyberte třeba ten, kde se věnují malování nebo herectví. Příměstské tábory už se dávno netýkají jen velkých měst, šanci mají i děti z menších měst, seznam se skutečně rozrůstá každý rok. Ještě není pozdě jeden nebo i víc letos vyzkoušet…

Mohlo by vás také zajímat:

http://svetdnes.cz/neshodnete-se-ve-vychove-deti-nevadi/

http://svetdnes.cz/naucte-sve-deti-plavat-co-nejdrive-zvladnout-muzete-sami/

http://svetdnes.cz/pohlidat-deti-obcas-potrebuje-kazdy/

Spread the love
  • 5