home Dárky, Tipy Čtečka potěší každého knihomola

Čtečka potěší každého knihomola

Stále více lidí se v dnešní době vrací ke čtení knih, což je samozřejmě jedině dobře. I když klasické tištěné knihy bezesporu mají své kouzlo – nemluvě o úžasné vůni papírových stránek – dává spousta lidí přednost modernějšímu způsobu čtení s pomocí elektronické čtečky. Možná i vy o jejím pořízení uvažujete nebo máte ve svém okolí někoho, komu by jistě udělala radost. Háček je v tom, že si nejste jistí, jak takovou čtečku knih vybrat.

Velikost displeje

Asi nejdůležitějším a rovněž i nejčastějším kritériem pro výběr čtečky je její displej. Jak už to tak bývá, k dostání jsou čtečky s několika velikostmi. Pro běžné čtení doporučujeme volit displej o velikosti 6“, což je tak akorát pohodlné a čtečka je praktická i na skladování. Jestliže víte, že je to málo, vsaďte na čtečky s 8“ displejem, na kterých si bez problému zobrazíte i větší stránky.

Ovládání

Dalším důležitým bodem, kterému při svém výběru můžete věnovat pozornost, je ovládání konkrétní čtečky. Stejně jako u mobilních telefonů máme na výběr mezi čtečkami, které se ovládají pomocí tlačítek a jejich modernějšími verzemi ovládanými pomocí displeje. V tomto případě se ohlížejte na uživatele, který bude čtečku používat – ne všichni si totiž s dotykovým ovládáním rozumí.

Velikost paměti

Určitě se nesmíme zapomenout zmínit o velikosti paměti. Ta totiž určuje, kolik knížek se do ní vejde. Nejčastější jsou čtečky s vnitřní pamětí od 1GB do 4GB, což je pro běžného uživatele bohatě dostačující. Náročnější čtenáři ale budou potřebovat větší kapacitu, kdy radíme investovat do čtečky podporující paměťové karty, s nimiž lze vnitřní paměť zvýšit až na 32GB – a to už je místo pro několik tisíc knížek.

Podporované formáty

Jako poslední zde vypíchneme kritérium v podobě formátů. Není totiž nutností, aby všechny čtečky podporovaly všechny dostupné formáty a je tedy potřeba dát si na to pozor. Nejčastějšími formáty jsou EPUB, MOBI a samozřejmě všemi známé PDF.

Spread the love