home Těhotenství a mateřství, Zdraví, Zdraví Tejpování bříška i zad – k čemu je to dobré?

Tejpování bříška i zad – k čemu je to dobré?

Tejpování – pro někoho naprosto neznámý pojem, pro sportovce zase každodenní chleba. Veselé barevné pásky různě na těle jste možná viděla i vy – sportovci je často mívají na kolenech, zádech, ramenou a dokonce i na prstech. Co když ale tyhle pásky uvidíte na mamince a jejím těhotenském bříšku?

Tejpování a tejpy – co to je?!

Tejpování neboli kineziotaping představuje velice oblíbenou a především účinnou metodu, jak si ulevit od bolestí. Tejpy jsou barevné látky, které se vyznačují vysokou pružností a díky utkání do 90 ° je lze roztahovat pouze podélně – a to až na 150 %! Cílem tejpování je ulevit od bolestí nebo otoků, což jsou dva poměrně známé a časté projevy těhotenství. Tejpy nalepené na kůži aktivují receptory, které vysílají signály na odstranění určité poruchy. Jsou-li použity kvalitní tejpovací pásky a jsou-li nalepené správně, vůbec o nich nevíte, neomezují v pohybu, ale pomáhají.

Bolí vás záda? Tejpy pomohou!

Nejedna maminka během těhotenství trpí na nepříjemné bolesti v zádech – konkrétně pak v bederní oblasti. Jestliže i vy trpíte na bolesti, vyzkoušejte tejpování do tvaru hvězdy. Celkově zlepšíte cirkulaci krve, což pomůže odplavování odpadních látek pryč z těla.

Tejpování po porodu

Stejně tak se na tejpování můžete spolehnout po porodu, kdy vám pomohou k rychlejšímu zavinování dělohy. Mnoho maminek nesnese stahovací pásy, které jsou po porodu doporučovány. Možná budete jedna z nich. V takovém případě dejte pásy stranou a zkuste kineziotaping. Pásky se lepí přes pupík tak, aby se vzniklým tlakem zatlačoval zpátky. Dobrou zprávou je, že tejpy můžete mít na těle nalepené i týden v kuse.

Jak se tejpů zbavit?

Možná si teď pohráváte s otázkou, jak se lepící tejpy, vlastně sundávají? Pokud se děsíte představy, jak vám páska trhá chloupky na těle a dráždí kůži, jsou vaše obavy zbytečné. Tejpů se snadno zbavíte ve sprše nebo ve vaně za použití vody. Lepidlo, které ulpí na těle, jde snadno smýt mýdlem. Tedy žádné tahání, trhání ani škubání nehrozí.

Spread the love