home Tipy Pěna na holení po domácku – jak na to?

Pěna na holení po domácku – jak na to?

Horké léto je sice za námi, což ale neznamená, že o sebe přestaneme pečovat. Ačkoli během prázdninových měsíců jsou oholené nohy, oblast bikin nebo podpaží u žen považovány za samozřejmost, jakmile se venku trochu ochladí a my tak změníme náš šatník, začne to spousta z nás flákat. Skutečnost, že je léto fuč a společně s ním i období krátkých svršků, ale není omluvou pro to, že se z vás začne postupně stávat zarostlý orangutan. Proto si v dnešním článku prozradíme, jak si vyrobit vlastní pěnu na holení a s její pomocí udržovat naše tělo krásně hebké i během studenějších měsíců.

Jak si vyrobit domácí pěnu na holení

Dnes si můžete s trochou šikovnosti a především za pomoci těch správných ingrediencí doma vyrobit prakticky cokoli – klidně tedy i pěnu na holení. Tu si zamilujete nejen díky tomu, že bude 100% domácí a tím pádem bez obsahu škodlivých látek, ale i pro její konzistenci a fakt, že se s ní doopravdy dobře pracuje.

Na přípravu potřebujete:

  • čistou uzavíratelnou nádobku
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 200 g kokosového oleje
  • esenciální olej dle vlastního výběru
  • 100 g bambuckého másla

Postup přípravy:

Vezměte menší kastrůlek a nechte v něm rozpustit kokosový olej společně s bambuckým máslem. Na rozehřátí surovin stačí jen chvilička – dejte si pozor, aby obsah kastrůlku nepřešel do varu. Jakmile se ingredience rozpustí, odstavte kastrůlek z ohně a přidejte olivový olej a pár kapiček vámi vybraného esenciálního oleje. Vše pečlivě promíchejte a vzniklou směs uložte lednice, kde krásně ztuhne. Poté hmotu vyšlehejte pomocí šlehače do nadýchané pěny a tu uložte do čisté nádobky. Skladujte v menším chladnu, dáte-li směs do lednice, ztuhne a před použitím ji bude potřeba lehce rozehřát.

Spread the love
  • 4
  •