home Dárky, Doplňky, Móda a styl Dámské hodinky jako elegantní dárek

Dámské hodinky jako elegantní dárek

Blíží se narozeniny vaší maminky, sestry nebo nejlepší kamarádky a vy si lámete hlavu nad vhodným dárkem. Chcete vymyslet něco elegantního, vkusného a zkrátka něco jiného, nežli klasiku v podobě kosmetiky. Jestliže vám na daném člověku opravdu záleží a není vám líto do něho investovat i vyšší sumu peněz, vsaďte na dámské hodinky. Poradíme vám, jak vybrat ty správné.

Vhodný styl

Ještě než se půjdete podívat do zlatnictví nebo si otevřete některý z e-shopů, ujasněte si, jaký typ hodinek vlastně hledáte. Každá žena má jiný styl, zatímco jedna preferuje elegantní a ležérní, jiná se naopak přiklání ke sportovnímu. A podle toho vybírejte hodinky.

Jaký vybrat řemínek

Jednou z nejdůležitějších částí hodinek je řemínek. I tomu je potřeba věnovat dostatek pozornosti. Elegantní hodinky jsou často kovové a na pohled působí luxusně, méně formální hodinky jsou doplněny o řemínek kožený.

Jak velký by měl být ciferník

Neméně důležitý je ciferník. Ten tvoří základ hodinek a také to, co je vidět na první pohled. I tady pro vás máme jednoduchou radu. Ženské hodinky mívají zpravidla drobnější ciferník, který působí jemným a ženským dojmem. Vyberete-li hodinky s menším ciferníkem, nešlápnete vedle. Na trhu jsou ale k dostání i hodinky s větším ciferníkem, které působí neformálním dojmem. Určitě byste měli věnovat pozornost i zdobení, přičemž verte v potaz styl a vkus konkrétní ženy – ne všechny si potrpí na třpytivé kamínky.

Cena

Výběr hodinek – stejně jako výběr čehokoli jiného – se odvíjí i od ceny, které chcete do hodinek investovat. Cena se odvíjí nejen od značky, ale i od funkcí, které dané hodinky umí. Čím dražší kousek, tím lepší materiál, preciznější provedení i funkce.

Spread the love
  • 5