home Tipy, Zdraví, Zdraví I přírodní koupel může pečovat o vaše zdraví

I přírodní koupel může pečovat o vaše zdraví

Pokaždé, když vás něco bolí či vás trápí nějaký zdravotní problém, si uvaříte bylinný čaj a zalezete pod peřinu? A co kdybychom vám řekli, že pro příště můžete rozšířit vaše zdravotní procedury i do koupelny? Bylinné koupele mohou být příjemnou a efektivní doplňkovou formou vašeho léčení. Stačí, když si do vany horké vody přidáte ty správné ingredience.

Vliv horké koupele na zdraví a duševní pohodu

Proč horká koupel patřila a stále patří mezi časté rituály lidstva? Kromě relaxačních účinků blahodárně působí i na lidské zdraví. Prohřívá tělo a léčí revma. Uvolňuje pohybový systém. Teplá voda otevírá póry na pokožce a čistí ji. Teplá pára vycházející z vany také uvolňuje ucpané dýchací cesty. Vana plná horké vody dokáže ulevit od menstruačních bolestí břicha. Zbavuje tělo napětí, odbourává stres a navozuje příjemný pocit relaxace. Tyto účinky má horká koupel sama o sobě. Co teprve, když si do horké vody přidáte bylinnou směs určenou na konkrétní zdravotní problém? Přidat si do koupele můžete přírodní oleje a soli, bylinky, čaje a také přísady, které máte běžně doma. Zakoupit však lze i speciální produkty přímo určené pro zdravotní bylinné koupele.

PŘÍRODNÍ KOUPEL od NADĚJE

Jasným příkladem toho je řada speciálně vytvořených přírodních koupelí od společnosti NADĚJE. Ta věří, že bylinky přinášejí úlevu i uzdravení nejen při vnitřním použití, nýbrž i při použití vnějším. Česká společnost zabývající se přírodní kosmetikou a léčivou silou bylinek – NADĚJE – si pro své zákazníky připravila rozsáhlou řadu léčivých přípravků do koupele. Každý z nich má konkrétní určení. Proto si můžete vybrat přírodní koupel pro zdravou a vitální pokožku, přírodní koupel pro ucpané dýchací cesty, přírodní produkt pro problémy s klouby a zády, k podpoře lymfatického systému, pro nervy a zklidnění a tak podobně. Překvapí vás nejen krásná vůně, ale také účinek těchto koupelových směsí.

Další koupelové směsi aneb víte o tom, že si je doma můžete vyrobit i sami?

Samozřejmě pro vaše zdravější a vyrovnanější já jsou na trhu dostupné další produkty určení do koupele. Protože sedět jen v čisté horké vodě, to se nikomu nejspíš moc nechce. Jo ona vůně udělá své. A proto mnozí ocení, že je na trhu dostupná nejrůznější koupelová sůl či koupelové koule. Kdybyste však nic z toho doma neměli a po horké koupeli zatoužili okamžitě, nic se neděje. Řadu ingrediencí pro ozdravnou a relaxační koupel má každý doma. Nevěříte? A co taková himalájská sůl, šalvěj, heřmánek, máta, vločky? A co přírodní oleje, med, mléko, jablečný ocet a další přísady?

Proto, ať už vás trápí nějaký konkrétní zdravotní problém či jste jen promrzlí a bez nálady, šup, šup do vany s horkou vodou!

Zakoupíte na eshopu s bylinkami: CestaBylin.cz

Spread the love
  • 5