home Zdraví Ideální doplňky na podporu léčby kvasinkové infekce

Ideální doplňky na podporu léčby kvasinkové infekce

Kvasinková infekce může v ženském těle propuknout zničehonic, aniž by tomu předcházelo jakékoliv varování. Může jít o chybu ve stravování nebo také v intimní hygieně, ale stejně tak může kvasinková infekce propuknout kvůli hormonálním změnám, nebo užívání antibiotik. 

Není sice nebezpečná, ale rozhodně je nepříjemná a vyplatí se investovat čas a péči tomu, abyste ji co nejdříve vyléčili a dokázali zároveň začít s velice jednoduchou prevencí.

Specializované medikamenty pro kvalitní léčbu

Jakmile se kvasinková infekce rozjede, tak musíte změnit několik důležitých věcí v životosprávě a zároveň si můžete pomoci medikamenty pro neinvazní a neagresivní léčebný proces. Víceméně nejoblíbenějším medikamentem pro tyto nepříjemné momenty je vaginální krém, který se pouze nanáší na vnější část pohlavního ústrojí a plní zde úlohu léčebného přípravku.

O něco méně oblíbené kvůli nutnosti aplikace, ale stále velice efektivní jsou vaginální tablety. Jedná se o drobné tobolky, které se zavádí do pohlavního ústrojí a díky postupnému uvolňování je efekt dlouhodobější a odolnější, než v případě krému.

Medikamenty ale nestačí! Strava je základ

Nejčastější důvod kvasinkové infekce je právě ve špatné životosprávě. Pokud tedy propukne kvasinková infekce, léčba se musí odehrávat jak na straně medikamentů, tak i úpravě životního stylu. Po dobu trvání je potřeba udržet dietu v níž se razantně potlačí veškeré prefabrikované cukry v jídelníčku a také ovoce s vysokým obsahem fruktózy.

Oproti tomu efektivními pomocníky dokáží být druhy ovoce a zeleniny s kyselým složením. Jedním z nejtypičtějších je například klasický růžový grep, nebo dokonce česnek. Oba jsou výborné antioxidanty a pomáhají tělu vyplavovat škodlivé látky. Pomoci pochopitelně mohou i vitamínové komplexy a případná probiotika pro obnovu mikroflóry. 

Spread the love
  • 5