home pro Ženy Jak se zbavit kruhů pod očima jednou pro vždy

Jak se zbavit kruhů pod očima jednou pro vždy

Kruhy pod očima dokáží potrápit nejednoho z nás. Nejedná se však jen o důsledek únavy a probdělé noci. Faktorů, které přispívají ke vzniku kruhů pod očima, je totiž mnohem více. Proto je i zbavování se kruhů pod očima komplikovanou záležitostí. Není to však nemožné a existuje hned několik možností, které můžete vyzkoušet. Jistě se vám tak podaří kruhy pod očima zmírnit natolik, abyste je nemusela každé ráno překrývat make-upem a možná, že se jich dokonce zbavíte úplně.

Proč vlastně vznikají?

Jak již bylo zmíněno, kruhy pod očima mají mnoho příčin. Nejčastější z nich je přílišné namáhání očí. Ale pozor, sem se neřadí pouze dlouhé ponocování, ale také nadměrné sledování televize nebo monitoru počítače, pobyt v zakouřeném prostředí či například časté mnutí očního okolí. Dalšími faktory může být také stres, zadržování vody v těle, špatná životospráva nebo chudokrevnost. Svou roli ve vzniku kruhů pod očima může hrát i dědičnost.

Jak se kruhů pod očima zbavit?

Z výše zmiňovaných možných příčin vzniku kruhů pod očima je jasné, že velkou roli hraje životní styl. Ve většině případů tak stačí pouze upravit svůj denní režim a životosprávu, aby se vaše problémy s unavenýma očima zmírnily. Starejte se o svou pokožku, a to zejména v oblasti okolí očí. Dodržujte pravidelný pitný režim, pijte alespoň dva litry čisté vody denně. Pozor, alkohol, káva nebo slazené limonády se nepočítají! Do svého jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na vitamíny a železo. Doplnit zásoby železa vám pomohou játra, luštěniny nebo vaječné žloutky, ze zeleniny plné vitamínů se doporučuje například listová zelenina, citrusové plody nebo ořechy. Ze svého jídelníčku naopak zkuste vynechat příliš mastná a kořeněná jídla. A pokud vám nepomůže matka příroda, můžete se obrátit na farmacii. Existují speciální kosmetické přípravky, které pomáhají předcházet vzniku kruhů pod očima – hydratují pokožku, podporují správnou cirkulaci krve a zabraňují ztenčování kůže v očním okolí.

Možné riziko

Pokud je váš boj s kruhy pod očima dlouhodobě neúspěšný, je vhodné vyhledat lékaře. Kruhy pod očima totiž mohou být výstražným znamením mnoha nemocí, jako je onemocnění jater, štítné žlázy, ledvin, střev nebo celkově špatně fungujícího metabolismu. Váš praktický lékař vám jistě rád pomůže zjistit, jestli se ve vašem případě nejedná o něco závažnějšího než jen špatný životní styl a pomůže vám najít způsob, jak se kruhů pod očima zbavit.

Spread the love
  • 5