home Móda a styl, Tipy, Zdraví Jak správně pečovat o vlasy, aby byly krásné a zdravé

Jak správně pečovat o vlasy, aby byly krásné a zdravé

Všeho s mírou platí i u péče o vaše vlasy

Máte pocit, že čím častěji budete své vlasy mýt, tím krásnější a zdravější budou? Možná v ten den, kdy je umyjete, ale dlouhodobě jim takovou péčí budete spíše škodit. Pokožka hlavy a vlas samotný obsahuje či má na svém povrchu svůj přirozený maz. Pokud budete vlasy mýt velmi často, pokožka hlavy i vlasy budou vysušené a obalené přípravky, které používáte k úpravě svých vlasů a tím se paradoxně budou více mastit. Pokud se vám tedy vlasy extrémně nemastí přirozeně, myslete na to, že mytím vlasy spíše zatěžujete a zkuste snížit jeho frekvenci na minimum.

Čemu se vyvarovat, když je časté mytí nevyhnutelné.

mytí vlasůPokud se nám vlasy příliš mastí či je z nějakého jiného důvodu musíme mýt častěji, pak bychom měli dbát na to, abychom tak činili co nejšetrněji. Mokré vlasy jsou totiž několikanásobně křehčí než vlasy suché. Šampon je dobré do vlasů a pokožky hlavy jemně vmasírovat, nikoliv však kondicionér. Ten je třeba rovnoměrným pohybem nanést v pouhé délce vlasů a v ideálním případě nechat chvíli působit, než vlasy opláchneme. Pokud chceme docílit většího lesku, doporučuje se ponechat kondicionér ve vlasech i několik minut.

Horká voda vlasům nesvědčí.

Ačkoliv se to možná zdá nepochopitelné, vlasům neprospívá příliš teplá voda. Pokud máte vlasy velmi špinavé či mastné a je nevyhnutelné použít teplejší vodu, pak dbejte na to, abyste vždy v závěru mycího procesu vlasy opláchli spíše vlažnou vodou. Vlas se tak zatáhne a udrží v sobě více přirozené vlhkosti a nebude mít tendenci se tolik vysušovat.

Chyby při vysoušení vlasů

S ohledem na křehkost mokrého vlasu bychom měli upustit od zažitého zvyku motat si vlasy ručníkem do tzv. turbanu. Vlasy tím trpí, a to zejména ty dlouhé. Pokud si vlasy do konečné podoby upravujeme pomocí fénu či podobného vysoušeče, ani zde není vhodné mít nastavenu vysokou teplotu. Spěch dobrý rádce, rychle si vysušit vlasy horkým vzduchem je pro vlas velké utrpení. Pokud totiž máme na vlasech ještě zbylé kapky vody, tak ty se vlivem velmi horkého vzduchu zahřejí na vysokou teplotu a vlas se tak pálí. Ke stejnému procesu dochází i u žehlení vlasů, zde bychom měli vždy použít některý z přípravků, které chrání vlas před vysokou teplotou.

 

Spread the love
  • 5