home Děti, Tipy, Zboží Jak ušetřit při nákupu notebooku pro studenta

Jak ušetřit při nákupu notebooku pro studenta

Řešíte situaci, kdy vaše ratolest potřebuje kvalitní a výkonný notebook pro své studium a vy přemýšlíte nad tím, jak při nákupu podobného notebooku, co možná nejvíce ušetřit?

V tom případě byste si měli ze všeho nejdříve položit několik základních otázek, které vám napoví, jak při nákupu notebooku pro vaše studující dítě, ušetřit.

Rovněž by měla padnout otázka, zda chcete pořídit stolní počítač či notebook a co od tohoto přístroje budete potřebovat. Vybrat poté správný notebook pro školáka bude poté mnohem snazší.

Co od notebooku budete očekávat?

Pokud se rozhodnete, že pořídíte kvalitní notebook pro studenta, měli byste vzít v úvahu několik priorit, které je před samotnou koupí notebooku vhodné si ujasnit. Ze všeho nejvíce by vás měla zajímat hmotnost notebooku, který bude dítě převážně neustále někam převážet, tudíž by neměl být příliš těžký.

Dále by vás měla zajímat výdrž baterie notebooku bez nutnosti připojení do sítě. Rovněž je nutné zohlednit také výkon notebooku a v poslední řadě také cenu.

Důležité parametry studentského notebooku

Studentský notebook by měl disponovat především čtyřmi stěžejními parametry, mezi které se řadí výkon operační paměti, úložiště, stav grafické karty a také procesoru.

Procesor

Procesor je jednou z nejdůležitějších součástí celého notebooku. Procesor se totiž podílí nejen na samotném výkonu počítače, ale také na chodu různých aplikací a rovněž i programů. Jeho nedílnou součástí je také jádro.

Studenti potřebují notebook především ke vzdělávání, tudíž bohatě postačí, když si pořídíte dvoujádrový procesor. V případě, kdy ovšem dítě bude chtít notebook využívat i pro účely hraní nejdůraznějších her, je třeba volit minimálně z notebooků čtyřjádrových.

Grafická karta

Další důležitou součástí notebooku pro studenta je grafická karta. Jedná se o zařízení, které především pomáhá počítači správně zobrazovat samotný obraz. Od výkonu grafické karty se samozřejmě odvíjí také rychlost samotné práce na PC. Pokud budete vybírat notebook, který nebude určen ke hrám, ale pouze pro studijní účely, postačí vám grafická karta nižšího výkonu.

Úložiště

Čím vyšší bude kapacita vašeho úložiště, tím více souborů a jednotlivých programů bude moci student na disk uložit.

Operační paměť

Notebooky stejně tak, jako klasické stolní počítače musí disponovat operační pamětí, která primárně slouží k uchování dat a jednotlivých spuštěných programů. Pro plynulý chod studentského notebooku vám bude stačit 4 GB RAM. Pro náročnější uživatele jsou samozřejmě k dispozici také dvojnásobně vyšší hodnoty operačních pamětí.

Ušetřit můžete s repasovaným notebookem

Pokud nechcete kupovat svému dítku nový notebook, podívejte se, jaké výhody nabízí repasované notebooky. Ve většině případů je lze pořídit se slevou v řádu desítek procent, a to oproti novým modelům. Většinou tyto notebooky pochází z různých předváděcích akcí, z ukončených leasingů či se do obchodu vrátily v zákonem stanovené lhůtě.

Jedná se především o modely, které pochází z vyšších produktových řad, a tak disponují velmi vysokým výkonem. Mimo jiné tyto notebooky před samotným uvedením k prodeji prochází náročným testováním a také případnými náhradami vadných dílů. Záruka je u těchto notebooků ve většině případů 12 měsíců.

Spread the love
  • 5