home Móda Jak vybírat džíny?

Jak vybírat džíny?

Džíny jsou naprosto stálicí dámského šatníku. Stejně hovoří i čísla – ročně se vyrobí džínů až 5 miliónů. I když je to ale naprosto klasický kus oblečení, může dát jejich výběr pořádně zabrat. Vždy bychom se měli řídit tím, jak se v daném kusu cítíme. Existuje také několik pouček, které nám mohou pomoci.

Kolem je mnoho druhů, střihů a stylů dámských riflí. Podle čeho tedy vybírat?

Vybírejte podle postavy

Ke každému druhu postavy jde zkrátka jiný střih. Například na vysokých dámách se štíhlýma nohama vynikne nejvíce slim fit střih. Ten je mimochodem dnes velmi moderní. Zde se hodí také počítat s tím, že džíny se díky svému materiálu časem o něco povolí – neobsahují totiž streč. Doporučujeme proto kupovat užší střihy.

Co pro drobnější postavy? Úplná klasika! Velmi dobře v tomto případě vypadají retro džíny se střihem do zvonu. I ty se pomalu ale jistě vrací do módy. Svým střihem vytvářejí dokonce optický klam, a mohou vám dodat několik centimetrů navíc.

Skvělou zprávou je, že oba typy střihů se velmi dobře hodí k botám na podpatku.

Ženské tvary

Džíny mohou v případě potřeby schovat i vaše ženské tvary. Takzvané „madla lásky“ se velmi dobře ztratí v džínech s vysokým pasem – ty jsou v poslední době také velkým hitem. Opačně však působí jakékoliv bokové střihy. Mají totiž spíše tendenci zvýrazňovat.

Pozor si v tomto případě dejte i na barvy. Řiďte se hlavně pravidlem, že tmavá (a zejména černá) velmi zeštíhluje.

Doufáme, že vám tento článek dal informace, které při výběru džínů skutečně využijete. Sortiment kvalitních riflí dámských i pánských naleznete na https://www.jeans-rifle.cz/.

Spread the love
  • 5