home Tipy Jaké komplikace mohou nastat při stěhování?

Jaké komplikace mohou nastat při stěhování?

Tolik jste se těšili, až konečně nastane okamžik, kdy se z pronajatého malého bytu, který domov nepřipomínal ani v těch nejoptimističtějších představách, konečně přestěhujete do vlastního? Ale jak se pomalu blíží den „D“ a počet zabalených krabic a pytlů překvapivě překračuje kapacitu vašeho bytu, začínáte si zoufat? Doufáte, že poslední měsíce strávené společně v posilovně zúročíte a spolu s vaší drahou polovičkou vše zvládnete sami a pomoci?

stehovani-pian-telo-clankuTakto bláhoví jsme asi, minimálně jednou v životě, byli všichni. Co je na tom, prostě zabalíme ty naše krámy. Oblečení do pytlů, knihy svázat, křehké věci jednotlivě zabalit do novin a opatrně uložit do krabic, koberce smotat, nábytek rozmontovat, pokud se nevejde do výtahu tak, jak je a pak už to nějak odtahat do kombíku půjčeného od rodičů a je to. Ale, my zkušenější, už víme, že tak snadné to není a leccos se může pořádně zkomplikovat. Nejčastěji komplikace souvisí s předměty nadměrných rozměrů nebo ty, které jsou příliš těžké či křehké.

Možná i vy máte doma krásný historický sekretář po babičce, jehož hodnota se rovná ceně menšího nového auta. Nebo máte doma piano, které milujete nade vše a nehodláte připustit, aby při stěhování utrpělo jakýkoliv šrám. Podobných věcí může být opravdu mnoho a není radno se do jejich přemisťování pouštět na vlastní pěst. Věděli jste, že některé firmy se na stěhování takových předmětů přímo specializují, ano, existují takové, které jsou doslova specialisty ve stěhováni pian a jiných podobných předmětů. Dokonce je možné objednat si službu, při které se takový předmět nestěhuje klasickým způsobem po schodech či výtahem, ale přímo oknem. To vše s jediným cílem, aby nedošlo k jeho poškození. Samozřejmostí je pak jeho zabalení do ochranné fólie a stěhuje se pomocí speciální techniky, která zajistí bezproblémové přemístění i těch největších předmětů na místo určení.

Stále ještě máte pocit, že se do všeho chcete pustit sami? Věřte, že vám to za to nestojí, ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet, než-li se stěhovat.

Spread the love
  • 5