home Těhotenství a mateřství, Tipy, Zdraví Jízda autem v těhotenství: jsou bezpečnostní pásy k dobru nebo ke škodě?

Jízda autem v těhotenství: jsou bezpečnostní pásy k dobru nebo ke škodě?

V současné době není žádným překvapujícím jevem těhotná maminka za volantem automobilu. Zatímco dříve těhulky autem moc nejezdily, dnes je můžeme na silnicích vídat stále častěji. Což o to – pokud žena netrpí zdravotními komplikacemi a lékař jí řízení v těhotenství nezakázal, pak není žádný problém, aby těhulka řídila. Důležité je ale dbát na bezpečnost a samozřejmě používat bezpečnostní pásy –  a právě s těmi mají těhotné ženy často problémy.

Nepřipoutáváte se? Riskujete!

Možná ani vy během jízdy na použití bezpečnostních pásů příliš nehledíte a pro své pohodlí se nepřipoutáváte.  Je pravda, že si většina maminek stěžuje, že je pásy tlačí, škrtí a jednoduše jim překáží. Navíc se drží rozšířené domněnky, že pásy zvyšují riziko poranění nebo dokonce smrti plodu. Nabízí se proto otázka: poutat nebo nepoutat?

Jsou bezpečnostní pásy ke škodě nebo k užitku?

Možná i vás zajímá, kde se v této problematice vlastně nachází pravda. Ačkoliv si mnoho maminek myslí, že bezpečnostní pásy jsou rizikem pro jejich nenarozené miminko, statistiky mluví o opaku: až v 70 % případů je poranění plodu způsobeno právě nepřipoutáním maminky v jedoucím vozidle. Z toho plyne, že je rozhodně lepší se v autě připoutat, ale pozor –  musíte se připoutat správně!

 Víte jak se správně připoutat?

Žádná budoucí maminka nechce zdraví svého miminka  ohrozit. Proto ani vy nic neriskujte a během jízdy v autě se připoutejte. Spodní pás si umístěte pod dělohu, ramenní pás umístěte nad vrchol dělohy mezi prsa a pamatujte na to, že pro vás upnutí bezpečnostních pásů musí být pohodlné. Dejte si pozor, aby vám ramenní pás nesklouzával z ramen.

 

Spread the love
  • 5