home Móda a styl, Těhotenství a mateřství Správný výběr kojící podprsenky odbourá bolesti zad – jak na to?

Správný výběr kojící podprsenky odbourá bolesti zad – jak na to?

Děláte si přehledný seznam věcí, které budete potřebovat pro sebe i pro miminko a jednou z položek je i těhotenská podprsenka. Na její výběr se mnoho maminek těší, protože současný sortiment je natolik pestrý, že i těhotenské – nebo chcete-li kojící – podprsenky vypadají na pohled opravdu lákavě. Rozhodně se tedy nemusíte bát ne slušivých modelů, za jejichž nošení byste se musela stydět. Otázkou ale je, jak takovou podprsenku vybrat?

Správné načasování

Nákup těhotenské podprsenky se doporučuje až v posledních týdnech těhotenství, ale mnohé těhulky k jejich výběru přistupují daleko dříve. Ačkoli možná chcete být dokonale připravena, počkejte s výběrem kojící podprsenky alespoň jeden týden po porodu. V tomto období dochází k nalévání prsou, díky čemuž si novou podprsenku dokážete vybrat co možná nejpřesněji. Pokud nechcete čekat až na narození vašeho miminka, porozhlédněte se po podprsence až po ukončení osmého měsíce a vybírejte mezi takovými modely, které budou mít košíčky o jednu velikost větší, než obvykle nosíte.

Vhodná investice

Pokud se projdete obchodem s těhotenským zbožím a pohledem zabrousíte na cenovky těhotenských podprsenek, budete možná nemilé překvapená, kolik takový kousek látky vůbec může stát. Je pravda, že kvalitní kojící podprsenky představují poměrně náročnou finanční investici, nad kterou možná v první řadě protočit panenky a hluboce si povzdychnete, ale ve finále vůbec nebudete litovat – kvalitní kojící podprsenka vám výrazně ulehčí období kojení a vašim citlivým ňadrům tak poskytne co možná nejvyšší komfort.

Pozor na velikost

Při výběru kojící podprsenky sledujte nejen materiál, který by měl být příjemný na dotek, ale veškerou pozornost ubírejte směrem správné velikosti –  ta je totiž základem úspěchu. Pokud byste u nákupu spěchala a vybrala si pro sebe špatný model, mohla byste si zadělat na nepříjemné problémy. Příliš těsná podprsenka vás bude tlačit, bude se vám zařezávat do kůže a především by mohla poškodit prsa –  příliš těsné podprsenky mohou být důvodem vzniku prsního zánětu.

 

Spread the love
  • 5