home Děti, Tipy Kam si vyrazit o tomto víkendu, opět máme pár tipů

Kam si vyrazit o tomto víkendu, opět máme pár tipů

Výstava hraček Husaři jedou

Od 4. dubna do 29. října

Vysoký Chlumec

 Skanzen Vysoký Chlumec zve malé i velké návštěvníky na komorní výstavu konající se od úterý 4. dubna do neděle 29. října tohoto roku. Výstava je věnována tažení armády, která se ve vesničce objevila ve chvíli, kdy odváděla nové rekruty, nebo když se kvartýrovali – ubytovali se v hospodářských objektech. K vidění zde budou hračky vyřezané ze dřeva nebo upečení z perníku a krásně ozdobené. Přijeďte se podívat na prýmky, detaily uniforem nebo lidový oděv.

Replika přistávacího modulu kosmické lodi Vostok

Od 12. dubna do 31. prosince

Planetáruim Praha

 Od středy 12. dubna bude v pražském planetáriu k vidění věrná replika přistávacího modulu lodi Vostok. Akce se koná k 55. výročí letu prvního člověka do vesmíru. Společně s dětmi si tam můžete připomenout den, kdy se z toulky vesmírem vrátil světoznámý Jurij Gagarin. Určitě vás potěší, jak věrně je replika zachycena a to včetně použitých materiálů. Účastnit se můžete i doprovodného programu, který pro vás planetárium Praha připravilo.

Prohlídky s tajemnou postavou na zámku Fryštát

Od 1. dubna do 31. října

Zámek Fryštát v Karviné

 Milovníci historie a záhad pozor! Od prvního dubna tohoto roku můžete zavítat na zámek Fryštát, kde je pro vás připravena zajímavá prohlídka, jež rozhodně stojí za vidění. Určitě znáte mayerlingskou tragédii, která ačkoli nikdy nebyla objasněna, přinesla neštěstí v podobě smrti korunního prince Rudolfa a mladičké Mary Vetserové. Prohlídka na zámku Fryštát s tajemnou postavou zaměstná všechny vaše smysly!

Rytířské turnaje v Dětenicích

Od 1. dubna do 30. června

Zámek Dětenice

 Počasí nám konečně přeje a vy se tak můžete s celou rodinou vydat do Dětenic, kde až do konce června probíhá velkolepé vystoupení skupiny Ordo Kromen. I vy tak můžete zhlédnout příběh dobra a zla, kdy budete moci žasnout nad úžasnými kaskadérskými kousky, obdivovat nádherné koně nebo se nadchnout pro přehlídku netradičních zbraní pocházejících z 14., 15. a 16. století. Akce probíhá každý víkend od 14:00 hodin.

 

Kostýmové prohlídky pro děti

Od 1. dubna do 30. listopadu

Zámek Slavkov – Austerlitz

 Na zámku Slavkov – Austerlitz vznikla nejen pro rodiny s dětmi nová prohlídková trasa, na které vás čeká jedno velké lákadlo – možnost vyzkoušet di celou prohlídku oblečení v dobových kostýmech princů a princezen. Prohlídka má interaktivní charakter a dokáže si získat přízeň malých i velkých návštěvníků. Během prohlídky se dozvíte něco o historii zámku a budete se moci podílet na rozluštění záhady zámecké koruny.

Kosmická móda

Od 1. dubna do 30. května

Planetárium Praha

 Chcete se dozvědět, jak se oblékali, oblékají a dokonce možná i budou oblékat kosmonauti? Pokud je vám tohle téma blízké, udělejte si rodinou výlet do pražského planetária, kde právě teď probíhá velice zajímavá výstava Kosmická móda. K vidění zde bude například originální ruský skafandr SOKOL KV2, tréninkový oblek PINGUIN, jež slouží k udržení fyzické kondice nebo skafandr známý z projektu MARS 500.

Matějská pouť

Od 25. února do 17. dubna

Výstaviště Praha

 Jen málokdo by neznal Matějskou pouť, která právě teď probíhá na pražském Výstavišti a kam by rozhodně byla škoda nezavítat! Desítky zajímavých i adrenalinových atrakcí čekají právě na vás. Troufnete si na cestu strašidelným hradem, projedete se na rodinné horské dráze nebo potrápíte svou bránici v domě smíchu? Je to jen na vás, Matějská pouť je plná lákadel, které nadchnou malé i velké návštěvníky!

 

Spread the love