home Dieta, Tipy, Zdraví Trápí vás celulitida? Víme, jak na ni vyzrát!

Trápí vás celulitida? Víme, jak na ni vyzrát!

Pomerančová kůže neboli celulitida je problém, který zná většina žen. Je to přírodní nespravedlnost, jelikož muže celulitida téměř vůbec nepostihuje. Tvorba nevzhledných dolíčků na povrchu kůže totiž značně souvisí s ženským hormonem estrogenem. Na vzniku celulitidy se rovněž podílí genetické dispozice, ale můžete si ji způsobit či zhoršit nezdravým životním stylem.

Prevence a odstranění lehčí celulitidy

Jestliže patříte ke šťastlivkyním, které dosud celulitidou netrpí, myslete včas na prevenci. Níže uvedená doporučení vám pomohou rovněž při odstraňování lehčích forem celulitidy.

Masáž

Můžete vyzkoušet některý krém proti celulitidě, ale sám o sobě neúčinkuje. Důležitý je totiž především způsob jeho aplikace. Krém je třeba do pokožky krouživými pohyby vmasírovat. Postačí provádět pravidelnou masáž jednou až dvakrát denně (např. po koupeli či sprchování).

Pitný režim a zdravá strava

Nezbytné je dbát na pravidelný pitný režim, ale vyhýbejte se nápojům s vysokým obsahem sodíku. Nedílnou součástí odstraňování celulitidy (i jako prevence jejího vzniku) je zdravá strava bohatá na vlákninu. Mimořádný význam pro udržení hladké a pružné pokožky má rovněž konzumace potravin bohatých na bílkoviny, vitamin C a zinek.

Dostatek pohybu

Rovněž potřebujete dostatek pohybu. Nejvhodnější je kombinace posilování s některým kolektivním sportem. Pozitivní účinky má však i pravidelný sex.

Odstranění těžších stupňů celulitidy

Celulitida má 4 stupně závažnosti. První dva nejsou téměř patrné a jde spíše o estetickou záležitost. Poradíte si s nimi zpravidla pouhou změnou životního stylu. U těžších stupňů jsou nerovnosti pokožky výrazné a kůže je bolestivá. Rovněž se začnete potýkat s pocitem těžkých nohou a varixy neboli křečovými žilami. Při nejtěžší formě celulitidy se objevují i otoky. K odstranění celulitidy se používají různé formy liposukce a lipolýzy, masáží a zábalů. Nezbytné je i snížení hmotnosti při nadváze, úprava životního stylu a léčba varixů. Při těžších stupních celulitidy však rozhodně navštivte lékaře a nejvhodnější způsob odstranění celulitidy s ním konzultujte.

Spread the love
  • 5