home Děti, Tipy Kam v neděli? Co úzkokolejka Jindřichův Hradec?

Kam v neděli? Co úzkokolejka Jindřichův Hradec?

Kluci milují vláčky a u mnoha z nich tahle vášeň dřímá až do dospělosti. Tatínci pak k lásce k vláčkům vedou i své děti, staví si doma koleje i nádraží a tráví čas sestavováním modelů vláčků. Pokud doma máte zapálené fanoušky do vlaků, vláčků a všeho s tím spojeného, máme pro vás tip, kam si vyrazit na rodinný výlet!

Hurá na výlet!

Každého rodiče potěší, pokud v dětských očích spatří jiskřičky nadšení – a právě tohle vzplanutí spatříte v okamžiku, kdy společně s dětmi navštívíte Úzkokolejku v Jindřichově Hradci! Oči se štěstím rozzáří nejen chlapečkům, ale i jejich tatínkům. Společně tak můžete vyrazit na unikátní úzkorozchodné tratě, které se linou nádhernou jihočeskou krajinou.

Nezapomenutelný zážitek

Dvě lokálky mající rozchod pouhých 760 mm dosahující délky 79 km jsou skvělým tipem na rodinný výlet a příjemné zpestření odpoledne. Tratě vedou z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a z Jindřichova Hradce do Obrataně a obě slouží účelu, ke kterému byly původně vybudovány. Již více jak století jsou součástí této oblasti a stále šlapou jako hodinky. Úzkokolejka je významnou technickou památkou a zároveň i jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v regionu.

Výlet do minulosti

Tratě slouží každý den k osobní i nákladní dopravě. Projížďka historickým vláčkem ve vás vyvolá příjemné vzpomínky, které si v sobě uchováte po celý život. Projeďte se zákoutími tzv. České Kanady a připomeňte si minulost, která na vás bude dýchat ze všech stran.

Spread the love
  • 5