home Těhotenství a mateřství, Vztahy a rodina Partner nechce k porodu: co teď?!

Partner nechce k porodu: co teď?!

Partner přece musí být u porodu! Když byl u početí, nemůže chybět ani u narození! Tohle je zažitá představa, která na budoucí tatínky klade možná až velký tlak. Ačkoli je přítomnost partnera na porodním sále pro rodičky velkým přínosem, jenže ne vždy se tatínkům k porodu chce. Co dělat v takové chvíli? Je na místě svou polovičku nutit nebo jeho rozhodnutí respektovat?

Porod není pro každého

Jste těhotná, s partnerem se na miminko neskutečně těšíte a začínáte řešit otázku: bude mě manžel/partner k porodu doprovázet? Zatímco někteří tatínci neváhají, jiní se zaseknou. Ačkoli se jedná o emotivní zážitek, který se vám ve vzpomínkách bude přehrávat do posledního detailu, není to pro každého. Někteří tatínci se na asistenci u porodu necítí, mnozí si dokonce myslí, že tam nemají co dělat, protože příchod dítěte na svět považují za čistě ženskou záležitost,

Přemlouvat, vydírat nebo respektovat?

Zaujal váš partner postoj, že k porodu nechce? V tom případě zapomeňte na hádky a do ničeho ho nenuťte. Je zde vysoká šance, že pokud byste na svého muže vynaložila nátlak, mohla by se celá situace ještě zhoršit. Možná vás jeho rozhodnutí zklame, budete se cítit zrazená nebo dokonce budete mít pocit, že se na miminko netěší tolik jako vy. To ale vůbec nemusí být pravda. Respektujte proto jeho rozhodnutí – může se totiž stát, že se jeho názor postupem času změní.

Když příroda rozhodne za vás

Může se stát, že vás partner bude chtít doprovodit k porodu a vy s jeho podporou na sále budete počítat. Pak ale přijde zlomový okamžik, kdy se díky špatné poloze miminka či jiné komplikace lékaři rozhodnou pro císařský řez. V tu chvíli vás partner k porodu doprovodit nesmí, společně s miminkem vás uvidí až po zákroku na pooperačním pokoji.

 

 

Spread the love
  • 5