home Móda a styl Plesové šaty, ve kterých zazáříte

Plesové šaty, ve kterých zazáříte

Letošní plesová sezona ještě ani zdaleka nekončí a stále je nespočet příležitostí k tomu, proměnit se na jeden večer v elegantní dámu. Pokud i vy žijete společenským životem a nevynecháte jedinou akci, večírek nebo ples, pak byste pro tyto účely měli mít šaty, ve kterých se stanete hvězdou večera. Vybrat ty pravé ale není jen tak. Často se na první pohled zamilujeme do modelu visícím na ramínku, ale jakmile si daný model oblečeme, zaplaví nás obrovské zklamání.

Vybíráme plesové šaty podle postavy

Od skutečnosti, zda vám budou vámi vybrané plesové šaty slušet či nikoli, se odráží hned několik faktorů. V první řadě je to zvolený střih. Důležitou roli hraje i délka či barva daného modelu. Abyste se vyhnula nepříjemným faux pas, přečtěte si náš dnešní článek. Poradíme vám, jak si vybrat ty pravé šaty, ve kterých budete zářit.

Tvar postavy: jablko

Máte-li postavu ve tvaru jablka, která se vyznačuje větším poprsím, silnějším pasem a naopak štíhlýma nohama, pak svou horkou kartu vsaďte na splývavé šaty. Jste-li pyšná na svoje prsa, nebojte se je ukázat odvážnějším výstřihem do V, který na pohled zeštíhluje. U šatů s šerpou volte přepásání pod prsy, díky čemuž skryjete problémovou partii bříška.

Tvar postavy: přesýpací hodiny

Kdo má postavu ve tvaru přesýpacích hodin, ten je šťastlivec – právě tento tvar je považován za nejuniverzálnější a slibuje tak nejpestřejší možnosti k výběru. Všemi deseti vám doporučujeme plesové šaty s viditelným pasem. V otázce střihu máte volnou ruku a vybírejte tak podle toho, co se vám líbí.

Tvar postavy: hruška

Postavu ve tvaru hrušky poznáte podle viditelně štíhlejší horní poloviny těla a naopak silnějším bokům, zadečku a stehnům. Pokud máte tuto postavu, zabrouzdejte do vod plesových šatů s korzetem, který dá krásně vyniknout vaší štíhlé horní části těla. Co se týče výstřihů, dokonale vám padnou ty kulaté, hranaté nebo do V – nemusíte se bát volit hlubší. Spodní část šatů by měla být splývavá a méně výrazná, aby ještě více nerozšiřovala silnější boky.

Tvar postavy: obdélník

Ani tady, ani tam – tak by se dala stručně definovat postava ve tvaru obdélníku. Kdo má tuhle postavu, nemá výraznou horní ani dolní polovinu těla. Můžeme doporučit plesové šaty s výrazným pasem. Vhodnou volbou jsou modely mající štíhlý horní vrch a naopak bohatou sukni – klidně áčkového střihu.

 

Spread the love