home Móda a styl, Tipy Konturování je out, rozjasňovače na scénu!

Konturování je out, rozjasňovače na scénu!

Chcete na sklonku léta oslnit rozzářenou pletí a vypadat svěží a mladě? Zkuste si pohrát s rozjasňujícími přípravky, které před časem doslova zavalily trh s dekorativní kosmetikou. Nemusíte se bát, nejde o nic složitého, konturování je o poznání složitější. Jaké přípravky si vybrat pro dokonalé rozjasnění? Dle typu vaší pleti a také zkušeností s nanášením vyberte buď rozjasňující pudr nebo tekutý či krémový rozjasňovač.

Nebojte se pudru, ten rozjasňující je ideální pro jemné rozzáření pleti. Naneste svůj oblíbený make-up a pudrem jen dolaďte výsledný efekt rozjasnění. Nanášejte širokým štětcem na pudr do oblasti horního rtu, tváří, středu brady a čela a dále pak na hřbet nosu. Hitem tohoto léta jsou bílé odstíny, ale pokud se na příliš světlou necítíte, nevadí, módní jsou i pastelové barvy.

rozjasňovač - tělo článkuJste zvyklá spíše na tekutou či krémovou konzistenci make-upu? Pak sáhněte po této formě rozjasňování. Jen buďte opatrné a vrstvěte je raději postupně, abyste se vyhnula mastnému vzhledu i pocitu. Postup je podobný jako u pudrového rozjasňovače v tom, že nejprve nanesete podkladovou bázi či běžný make-up a následně pleť začnete rozjasňovat malým množstvím rozjasňovače. Použít můžete houbičku nebo prsty a rozjasňovat můžete všechny již zmíněné oblasti, ale bát se nemusíte ani oblasti pod obočím a přímo na oční víčka. Odstíny volte opět dle vaší pleti, pokud máte pleť tmavší, hodí se bronzové a zlaté odstíny, ženy se světlou pletí by měly sáhnout po růžovém či šampaň odstínu. Zlatým pravidlem rozjasňování je důkladné rozetření!

Rozjasňující pera a tužky jsou také skvělými pomocníky k rozzářené pleti a oslnivému vzhledu. Nejvíce se hodí pro zamaskování tmavých kruhů pod očima, ovšem lze je využít i na ostatní zmíněná místa a vzhledem k tuhé konzistenci pera i tužky je třeba i zde dbát na dostatečném a správném rozetření.

Poslední kapitolou, která je ale určená spíše pro ženy, které se nebojí trochu experimentovat, je rozjasňování pomocí lesků či balzámů na rty. Pro celodenní rozjasnění nejsou ale vhodné, nevydrží tak dlouho a také se obtížněji nanášejí.Na závěr neopomeňte nanést na místo, ke kterému byly původně určeny – na rty.

 

 

 

Spread the love
  • 5