home Děti Zpátky do školy nebo poprvé do školy, motivujte své děti na začátku školního roku

Zpátky do školy nebo poprvé do školy, motivujte své děti na začátku školního roku

Období šťastného nicnedělání o prázdninách se rychle nachýlilo ke svému konci. Čas má tu zvláštní moc, že utíká rychleji, když je nám krásně a když je naopak ouvej, tak se zdá, že minuta trvá snad hodinu. Prázdniny jsou pro děti většinou krásný čas, kdy se jejich povinnosti minimalizují a kromě táborů a bezstarostných návštěv u babiček a jiných příbuzných nemusejí vlastně nic. Pak se přehoupnout do druhé půlky a najednou, z nenadání je konec srpna. Starší děti to velmi často špatně snášejí a mají obavy z nového školního roku, co že přinese a o jak moc bude těžší než ten rok předešlý.

zpátky do školy - tělo článkuPro děti předškolní (a jejich rodiče) je to zcela nová kapitola a před začátkem školního roku jsou plni očekávání, ale i obav z neznámého. Řeší, zda uspějí, zda si najdou nové kamarády a jaké, že to vlastně bude, chodit do té velké školy. Úzkost může být někdy větší, než si jsou rodiče ochotni či schopni připustit. Úzkostní bývají i sami rodiče a v první školní den se nezřídka stane, že děti statečně ustojí celý uvítací ceremoniál zatímco rodiče tiše pláčou v koutě třídy. Je třeba na děti svůj stres nepřenášet a situaci tak ještě více nekomplikovat.

Jak můžete pomoci? Je to snadné, udělejte ze začátku školního roku jednoduše oslavu. Prvňáčkům kupte krásnou tašku a kornout naplňte po okraj sladkostmi. Po skončení školy vezměte novopečeného školáka co cukrárny nebo třeba oblíbené restaurace. A na ty starší také nezapomínejte, i starší děti a puberťáci se rádi budou cítit jako hrdinové dne a zpět do lavic se jim půjde s lepším pocitem, když budou vědět, že je čeká nějaké pěkné překvapení hned na začátku. A věřte, že i tyhle velikány potěší, když dostanou do výbavy nový penál nebo pěkné psací potřeby, i když ty staré ještě slouží. Propisek, zvýrazňovačů a hlavně notýsků, není nikdy dost!

Spread the love
  • 5