home Děti Kreativní podzim s dětmi: tvoříme z darů přírody

Kreativní podzim s dětmi: tvoříme z darů přírody

Na podzim příroda shazuje svůj kabát a inspiruje nás k tvoření. Stačí jen pohlédnout na zem. Vyrazte s dětmi ven, nasbírejte přírodní materiál a vytvořte z něho nápadité a vtipné dekorace. Jak zabavit děti a rozvíjet jejich motoriku, představivost a šikovnost? Přinášíme vám nápady na podzimní dekoraci. Kreativní podzim s dětmi může začít!

Tipy a nápady na podzimní tvoření s dětmi

Najděte s námi aktivitu, která zabaví děti, a užijte si společný čas. Inspirujte se našimi nápady, jak strávit deštivé nedělní odpoledne a jak rychle vytvořit krásnou dekoraci do bytu. Tvořte se svými ratolestmi a užijte si to všichni bez rozdílu věku.

1. Čarování s listy

Podzim hýří všemi možnými barvami. Také milujete zbarvené listí, které létá všude kolem vás?

  • Nasbírejte barevné listy různých tvarů a velikostí. Nakreslete na papír obrys kmene stromu a vytvořte mu z listů barevnou korunu.
  • Pamatujete si, jak jste jako malí natírali listy barvou a pak jste je nedočkavě obtiskli na papír? Zabavte tím své děti. Obtisknuté listy vystřihněte, jednotlivé lístečky pospojujte provázkem k sobě a rázem máte závěsnou podzimní ozdobu.
  • Obtisklé listy vám také poslouží na tvorbu strašidel. Nalepte na obtisky listů pohyblivé oči a fixami domalujte úsměv.

2. Podzimní omalovánky pro malé i velké

Milují vaše děti omalovánky? Překvapte je omalovánkami s podzimními motivy. Na internetu najdete bezpočet omalovánek vhodných k tisku. Stačí si jen vybrat oblíbený motiv. Nechte děti, ať omalovánky vybarví a otisknou na ně svou dlaň. Získáte památku na kreativní odpoledne s dětmi.

3. (Ne)obyčejné šišky

V jehličnatém lese narazíte na každém kroku na šišky. Nasbírejte si jich plný košík a pusťte se do tvoření:

  • Na zúženou část šišky nalepte pohyblivé oči a zobáček a mezi zdřevnatělé šupiny zapíchejte barevná peříčka. Ptáček je hotový.
  • Co byste dělali, kdyby váš byt zaplavili pavouci? Vezměte šišku a na zúženou část nalepte pohyblivé oči. Do šišky napíchejte po stranách modelovací drátky a zformujte z nich pavoučí nohy.

4. Malujte obrázky s podzimní tématikou

Vystřihněte si z barevných papírů lístečky a pomozte dětem nakreslit obrázek s podzimní tématikou: pavouka v pavoučí síti, strom s padajícím listím nebo draka. Barevné papírové lístečky nalepte na různá místa na obrázku. Výtvarná díla svých dětí vložte do fóliové kapsy a obrázky projeďte nahřátou laminovačkou. Obrázky tak ochráníte před zašpiněním, zmuchláním a vlhkostí. Vyzdobte obrázky byt nebo je darujte babičce a dědovi.

5. Kaštany na podzimní „kraslice“

Inspirujte se Velikonocemi a pomalujte větší kaštany jako kraslice. Nakreslete jemný vzor bílým lakovým popisovačem. Takto ozdobené kaštany položte do mísy a přidejte k nim další podzimní dekoraci. Dětský pokoj ozdobte zvířátky z kaštanů a zbytek kaštanů navlečte na šňůrku. Vytvoříte tak hada nebo originální závěsnou dekoraci.

Vychytejte dny s krásným počasím a nasbírejte venku přírodní materiál. Uvidíte, že dětská fantazie nezná hranic a děti budou sršet nápady.

Spread the love