home Tipy, Zdraví Léto bez lupénky: lze to i přírodní cestou

Léto bez lupénky: lze to i přírodní cestou

Léto přichází a s ním i sezóna krátkých rukávů či sukní. Pro mnoho z nás chvíle, které se po dlouhých chladných měsících nemůžeme dočkat. Neplatí to však pro pacienty s lupénkou, kteří svou kůži skrývají dlouhými rukávy. Nyní se však zdá, že pacientům svitla naděje. Přípravky Dr. Michaels, které dosahují až 82 % účinnosti a neobsahují steroidy, přináší pacientům možnost užít si léto a dovolenou naplno. 

lupénka

Lupénkou, či odborně psoriázou, trpí v České republice až půl milionů lidí a patří tak k nejčastějším kožním onemocněním. Její přesná příčina není dosud známá, uvádí se však, že jí ovlivňuje mnoho faktorů. Nemoc má několik forem, přičemž mezi hlavní příznaky patří svědění, puchýře, červenání a vznik bílých šupin. Přidávají se však také problémy s klouby či deprese.

Letní měsíce tak představují pro pacienty s lupénkou nepříjemné období, neboť i v horkých dnech před okolím skrývají postižená místa pod vrstvou oblečení. V důsledku toho však kůže nemůže přirozeně dýchat. Existuje celá řada přípravků, které se snaží postižená místa eliminovat a stav pokožky zlepšit. Jak však vědí sami pacienti, jen některé z nich jsou opravdu účinné a při dlouhodobém užívání bezpečné. Možnostmi léčby lupénky se dlouhodobě zabývá australský lékařský vědec a biochemik Dr. Michael Tirant. Podle dosavadních výzkumů dosahuje účinnost přípravků Dr. Michaels až 82 %. Testování australských produktů proběhlo v řadě předních českých nemocnic, včetně Motola, fakultní nemocnice Bulovka, Vojenské nemocnice, či nemocnic v Plzni a Hradci Králové. Trojkombinace přípravků se skládá z čistící masti, gelu a tělového oleje.

Od uvedení na český trh získaly přírodní produkty Dr. Michaela Tiranta řadu kladných referencí od dermatologů. Výbornou zkušenost s těmito preparáty má například Prof. Jana Hercogová, MUDr. Štěpánka Čapková či prof. František Novotný. Sami byli efektivními výsledky překvapeni, stejně jako pacienti. „Potvrzuji dobrou zkušenost, zlepšení bylo velmi rychlé,“ uvádí jedna z pacientek Svatoslava Závodná, jež se tak připojuje ke všem ostatním, kteří považují přípravky Dr. Michaels za jediné opravdu účinné produkty.

Distributor Biotika Bohemia společně s evropským dovozcem přípravků FRANKL Pharma usilují o to, aby tyto produkty byly pro pacienty v České republice hrazené. Podporu dosud vyslovil Jaromír Gajdáček, prezident Svazu zdravotních pojišťoven ČR (SZP ČR) a generální ředitel Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR). Na stránkách www.lupenka-lecba.cz/seznam-ucastniku/ vznikla petice, kde pacienti svým podpisem žádají o státní podporu těchto výrobků.

Spread the love
  • 5