home Tipy Loket nad Ohří – ideální místo pro výlety

Loket nad Ohří – ideální místo pro výlety

Přemýšlíte, kam vyrazíte některý z následujících víkendů, když už se počasí konečně začíná trochu vylepšovat a sluníčko již není tolik skoupé na paprsky? Máme pro vás tip, ať už jen na víkend nebo třeba i na celý týden, vyrazte spolu s námi do západočeského města Loket nad Ohří, budete příjemně překvapeni, co vše může takto lokalita nabídnout.

Loket a okolí

Samotné město je velmi působivé a nabídne mnohé zajímavosti, dominantou je samozřejmě místní středověký hrad, ale i komplex dalších historických budov a náměstí každopádně stojí za návštěvu. Pokud vyrazíte alespoň na prodloužený víkend nebo třeba i na déle, pak rozhodně nesmíte vynechat i další zajímavá místa. Loket a okolí má skutečně pohádkovou atmosféru.

Cestou z Lokte po naučné stezce do Karlových Varů můžete obdivovat nádherný přírodní útvar zvaný Svatošské skály. Samotné Karlovy Vary jsou městem, které v každém ročním období má své nezaměnitelné kouzlo. Z Lokte to ale není daleko ani na další neméně zajímavá místa, za návštěvu rozhodně stojí město Ostrov, jehož chloubou je nově zrekonstruovaný klášterní areál a zámecký park. Dále pak neopomeňte na svých toulkách na město Cheb, jehož historie sahá až do 11. století. A z lázeňských měst v okolí ještě nesmíme zapomenout zmínit Františkovy Lázně a Mariánské Lázně. Tím samozřejmě výčet možností zdaleka nekončí.

Akce v Lokti

Pokud byste nechtěli příliš cestovat a rádi byste se pohybovali spíše v nejbližším okolí, pak věřte, že v Lokti se během celého roku nudit nebudete. Akce v Lokti jsou známé, tedy spíše jejich kvalita a četnost. V letních měsících se konají každoročně kulturní akce a také známý motokrosový závod. Ovšem ani zbytek roku není na akce nikterak chudý. Na hradě či v amfiteátru se koná mnoho koncertů. Letos se zde můžete těšit na Mira Žbirku, Marka Ztraceného, Divokého Billa a mnoho dalších interpretů. Návštěvu tak můžete naplánovat s ohledem na program místních akcí. A kde se ubytujete? Možností je hned několik, my jsme již několikrát využili pohodlí a příjemné prostředí, které nabízí Penzion Ulrika.

Spread the love