home Děti, Zdraví, Zdraví Nemocné dítě se nudí: jak ho udržet v postýlce?

Nemocné dítě se nudí: jak ho udržet v postýlce?

Jakmile na dítě padne angína, chřipka nebo nachlazení, přichází náročné období nejen pro něho, ale i pro jeho rodiče. Nejenže jsou děti protivné, rozmrzelé, více ukňourané a vyžadují si maximum pozornosti, ale navíc je mnohdy těžké udržet je v postýlce. Když je dítko nemocné, mělo by být v klidu – jenže jak toho docílit, když máte doma neposedu?

Když bude v klidu, uzdraví se rychleji

Brzké zotavení malého pacienta je v zájmu dítěte i rodičů – zvláště pak v případě, kdy jste s dítkem doma na hlídačence a potřebujete se vrátit do práce. Dítěti kolikrát nevysvětlíte, že je nutné, aby se zdržovalo v teplé postýlce. Proto pro vás máme několik tipů, jak dítko zabavit a tím uspíšit jeho uzdravení.

Tip první: pohádky

Děti pohádky milují a především ty kreslené. Jako první a zároveň i nejsnazší možnost je pustit dítěti jeho oblíbenou pohádku a doufat, že ho její hrdinové alespoň na nějaký čas zabaví. Možností je v tomto případě neomezené množství.

Tip druhý: hračky

Komu by se nelíbilo strávit celý den ve vyhřátém pelíšku společně s nejoblíbenějšími hračkami? Pokud je dítěti lépe, umožněte mu prostřednictvím polštářů pohodlné sezení a obklopte jej jeho hračkami. Čím více – tím lépe, děti potřebují mít možnost neustále si vybírat.

Tip třetí: kreslení

Má-li vaše dítko rádo kreslení a pastelky či fixy mu tak dělají častou společnost, může své umělecké nadání rozvíjet i v postýlce při nemoci. Na klín mu můžete dát větší knížku, která poslouží jako podložka pro papír nebo omalovánky. V lepším případě můžete použít například servírovací podnos do postele.

Tip čtvrtý: povídání

Máte-li čas a nemusíte zrovna vařit, uklízet nebo se věnovat jiným povinnostem, sedněte si k dětské posteli nebo si vlezte přímo k dítěti do pelíšku a povídejte si. Mluvit můžete o čemkoli, nabízí se vyprávění pohádek, příběhů z vašeho dětství nebo plánování aktivit po uzdravení.

 

 

Spread the love
  • 5