home Dieta, Tipy, Zdraví MATCHA A HUBNUTÍ

MATCHA A HUBNUTÍ

Zarytí dietáři, vyznavači zdravého životního stylu nebo ti, co se snaží o shození několika kil, moc dobře ví, že zelený čaj podporuje hubnutí. Tento nápoj by proto měl být číslem jedna v jejich nápojovém lístku. Pokud i vy chcete žít zdravě, anebo shodit nějakého to přebytečné kilo, určitě si nastudujte nějaké informace o zeleném čaji. Zelený čaj obsahuje velké množství antioxidantů. Ty působí jako prevence proti rakovině, ale také zpomalují stárnutí kůže. Zelený čaj toho umí ale mnohem více a má mnohem více blahodárných účinků na lidský organismus, než jste si možná mysleli. Právě proto nezelený čaj celosvětově tak oblíbený a rozšířený. Matcha se řadí mezi zelený čaje, ale má ještě silnější účinky, než klasický zelený čaj, a proto je ještě oblíbenější. Pravidelné pití čaje matcha nastartuje spalování tuků v lidském organismu a to velmi intenzivně.

Asi každý z nás jednou za život řešil nějaké to kilo navíc. Je pravda, že tyto problémy trápí spíše ženy, než muže, ale i těch se tento problém často týká. Chcete-li se zbavit nějakých těch kil navíc, tak máte dvě možnosti. Buď extrémně snížíte svůj energetický příjem, anebo zvýšíte energetický výdaj. Pokud se rozhodnete pro druhou variantu, můžete ji kombinovat právě se zázračným japonským čajem matcha.

Šálek tohoto lahodného, zeleného práškového čaje dokáže až čtyřikrát zefektivnit termogenezi lidského těla. Pro ty, co neví, co to znamená, tak se zjednodušeně jedná o proces, během kterého naše tělo spaluje kalorie.

Je vůbec něco takového možné? Je čaj matcha oproti jiným zeleným čajům odlišná? Ano je. Matcha je práškový čaj. Tudíž se konzumují pomleté čajové lístky. Není zde žádný odpad. Kdežto u klasického zeleného čaje, který se jen louhuje a pak se lístky vytahují, ne. Díky tomu, že je matcha v práškovém stavu, se do těla dostane až desetkrát více prospěšných látek, než z běžného zeleného čaje.

Pokud si ale někdo myslí, že se může celý den přecpávat a pak se napije čaje matcha, že mu kila půjdou dolů, tak to je na omylu. Bohužel tento čaj není zázračný. Nápoj pouze podporuje proces hubnutí a bez dalšího lidského přičinění, to nepůjde.  Chce-li člověk shodit nějaké to kilo, měl by do denního režimu zařadit pohyb. Dále to bude chtít upravit jídelníček a prakticky i celý životní styl, do kterého patří například dostatek spánku, omezení alkoholu a cigaret.

V běžné praxi spaluje lidské tělo asi 8 – 10% celkového denního příjmu. Pokud do jídelníčku zařadíte čaj matcha, toto číslo se posune na rozmezí 35 – 43%. Lidské tělo bude spalovat kalorie čtyřikrát rychleji. Kromě spálených kalorií bude lidské tělo posíleno a bude mu dodána potřebná energie. Člověk bude mít po vypití šálku matcha chuť cvičit, bude mít větší vytrvalost, sílu, čímž spálí mnohem více kalorií a hubnutí bude účinnější. Další studie se zaměřila na to, co se stane s tělem, když se nápoj vypije po ukončení fyzické aktivitě. Bylo zjištěno, že objem spalování tuků se zvýší až k 25%.

Když si to teda na závěr shrneme, tak dojdeme ke skutečnosti, že ideální kombinací pro hubnutí je fyzická aktivita a popíjení čaje matcha. Doporučují se tři šálky denně. Lidské tělo bude silnější, aktivnější, bude se cítit lépe. Kalorie budou spalovány mnohem rychleji a člověk dříve na svém těle pozná úbytek na váze. Matchu je možné pít během dne a je možné jí nahradit i vodu. Matcha se dá využit ale i jinak, například v kuchyni při

Spread the love
  • 5